Mobilní aplikace Globus Sommelier pomůže při výběru vína i vhodného pokrmu

Brno, 13. září 2012 – Ještě nikdy neměli návštěvníci obchodního řetězce Globus tak blízko k tomu, aby dokázali vybrat víno jako zkušení sommelieři. Stačí opravdu jen velmi málo – aplikace Globus Sommelier v telefonu či tabletu. Užitečnou aplikaci, která je zdarma k dispozici jak pro iPhony či iPady, tak i pro chytré telefony na platformě Android, vyvinula pro Globus společnost CCV Informační systémy ve spolupráci s Vinařským institutem.

Globus-Sommelier-popis_vina

Globus Sommelier je vůbec první aplikací v češtině, která ukazuje uživatelům chytrých telefonů, jak chuťově snoubit konkrétní vína vybraná sommelierem s vhodnými pokrmy. Nechybí ani hodnocení špičkovým sommelierem vybraných vín z nabídky hypermarketu Globus.  Protože ke správnému vínu patří také správné pokrmy, jsou ke každému z 99 vín připravena vyzkoušená doporučení pokrmů, které se s daným vínem chuťově snoubí, a to včetně seznamu surovin.  A pokud nehodláte zrovna vařit, je navržen také správný druh sýra. U každého vína lze navíc najít také návod na jeho správný servis včetně výběru skla, dekantace, teploty či archivace.

globus-sommelier„Věříme, že náš mobilní sommelier všem zákazníkům dobře poradí a přinese jim ještě větší potěšení z výběru a nákupu těch nejlepších vín. Vína i pokrmy navíc budeme v průběhu roku aktualizovat, takže se uživatelé mohou pravidelně těšit na nové chuťové zážitky,“ říká sommelierka společnosti Globus Martina Kottová. Marketingový ředitel společnosti Globus Libor Tomáš dodává: „Naším cílem je, aby zákazník za své peníze v Globusu získal maximální hodnotu. Věříme, že náš kapesní sommelier tento cíl naplňuje a stane se užitečným pomocníkem pro naše zákazníky.“

Nabídku vín aktuálně tvoří vybraná vína z Moravy a Čech zatříděná jako jakostní a jakostní s přívlastkem od předních tuzemských značek jako například Habánské sklepy, Chateau Lednice, Sovín, Spielberg, Šlechtitelská stanice vinařská, Templářské sklepy Čejkovice, Vinium Velké Pavlovice, Vinné sklepy Valtice, Víno Mikulov, Vinselekt Michlovský, Zámecké vinařství Bzenec nebo Znovín Znojmo. Ze zahraniční produkce potěší zákazníky nabídka vín z Austrálie, Argentiny, Chile, Francie, Itálie, Německa, Rakouska, Španělska nebo Nového Zélandu.

Vlastníkem aplikace Globus Sommelier je společnost Globus Česká republika, která ji zakomponovala do nové kampaně podpory prodeje vybraných zahraničních i tuzemských jakostních vín a jakostních vín s přívlastkem. Při samotném nákupu v prodejně si zákazníci mohou zjednodušit stažení aplikace prostřednictvím QR kódu umístěného přímo u vín na regálech. Nemusíte však čekat na poslední chvíli - verze pro Android je volně ke stažení na Google play, stejně tak verze pro iPhone na  AppStore. Využít můžete rovněž stránku www.globussommelier.cz.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...