VIDA! science centrum - prosinec 2017

VIDA! science centrum
Křížkovského 12, Brno
Otevřeno denně
www.vida.cz
www.facebook.com/vidabrno
tel.: +420 515 201 000
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Zábavní vědecký park VIDA! v Brně

Narozeninový víkend VIDA! 2. – 3. prosince 2017, 10.00 - 18.00 h.
VIDA Narozky 2017VIDA oslaví své třetí narozeniny hudbou! Přijďte si užít zvukovou show Mr. Ucho. Dozvíte se, jak zvuk vypadá a jak ho můžeme cítit. Na vlastní oči uvidíte i jeho ohnivý tanec. Čeká vás také celá řada zvukových experimentů. Vyzkoušíte si, jak se hraje na různé neobvyklé hudební nástroje. Třeba na pleskotrubky. Nebo na skleničky s vodou. Jak na nich zní vaše oblíbená písnička? Můžete si také otestovat, jestli poznáte zvuk motorové sekačky, klikající myši nebo sonaru, a přehrát desku na podomácku vyrobeném gramofonu. Nebude chybět ani výroba jednoduchých hudebních nástrojů, které se hodí na všechna předvánoční setkání.

Program narozeninového víkendu:
10.30–17.30 h. výroba jednoduchých hudebních nástrojů (Labodílny)
10.30–17.30 h. hra na neobvyklé hudební nástroje (Relax zóna v expozici)
11.00, 15.00, 16.00 h. představení Mr. Ucho plné zvukových experimentů (Divadlo vědy)
15.30–16.00 h. možnost vyzkoušet si některé pokusy ze show Mr. Ucho (Divadlo vědy)

VIDA! After Dark Narozeniny pátek 1. prosince 2017, 19.00 - 23.00 h.
vidaafterdarkVIDA! slaví třetí narozeniny. Přijďte to s námi oslavit! Protože k party určitě patří hudba, bude i náš narozeninový program věnovaný zvuku a hudbě. Jak zvuk vzniká? Jak ho můžeme cítit? Umí roztančit oheň nebo malovat obrazce? Je možné hrát s ladičkou ping-pong? Užijte si spoustu experimentů i speciální zvukovou show Mr.Ucho. Zjistěte, jak zní váš oblíbený hit na pleskotrubkách i dalších netradičních hudebních nástrojích. Samozřejmě na vás také bude čekat naše expozice, aktuální výstava Cirkus Mechanikus, DJ a bar.
Vstupné na akci je 100 Kč za osobu (k zakoupení na místě, rezervace netřeba) www.vida.cz/afterdark

VŮNĚ VÁNOC – víkendové labodílny, program s pokusy pro děti od 9. do 23. prosince 2017, předpokládané začátky: 12.00, 14.00, 16.00 h., přesné začátky se dozvíte na pokladně
VIDA labodilnyvanoceHledáte inspiraci na netradiční vánoční dárek? Na našich vánočních dílnách si můžete vyrobit domácí šumivé koule do koupele podle vaší fantazie. A že není poslední zimy moc sněhu? Co takhle instantní sníh? Dozvíte se, jak vypadá i jak se chová. Také se naučíte zapálit oheň bez sirek a zapalovače. Tyto a další pokusy na vás čekají na našich prosincových Labodílnách. Přijďte nasát pravou vánoční atmosféru.

Třicetiminutový program v Labodílně pro rodiny s dětmi od 3 let. Příplatek ke vstupnému do VIDA!: 50 Kč/skupina (1–3 os.). Ve skupině od 9 osob se doporučujeme předem objednat na www.vida.cz/rezervace nebo na e-mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

CIRKUS MECHANIKUS od 28. září 2017 do 14. ledna 2018
Hravá výstava mechanických loutek a strojků
VIDAcircusmecanicusVstupte do cirkusového světa zábavy, krásy, ale i úžasných technologií. Hlavními účinkujícími jsou tu historické originály i současné, ručně vyrobené hračky a automaty, které vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. Cirkus Mechanikus vás uchvátí svým vtipem i jemnou nostalgií s nádechem viktoriánské Anglie. Stisknutím tlačítka nebo roztočením kličky přivedete k životu půvabné mechanické loutky. Stanete se divákem jejich vlastních minidramat plných osobitého britského humoru. Prostřednictvím Cirkusu Mechanikus proniknete do tajů důmyslných strojků. Užijete si kouzlo ozubených kol, řemenic, páček, závaží ale i jemné síly elektřiny. Součástí výstavy bude i kreativní dílna, kde si můžete vytvořit své vlastní jednoduché mechanické hračky a strojky.

Pevnost VIDArd
Nová dimenze návštěvy expozice VIDA! Zahrajte si hru kdykoliv během návštěvní doby.
vida pevnostObjevte věci, které zůstávají běžnému návštěvníkovi skryté. Stačí si na pokladně koupit startovní balíček a vydat se do expozice řešit úkoly a hádanky. Ke hře je nezbytné použití vlastního zařízení s připojením na internet. Wi-Fi je ve VIDA! bezplatná.

 

Divoká Afrika – jedinečný dokument ve 3D denně
vidaWild Africa 05Od ledna se v zábavním vědeckém parku VIDA! denně promítá 3D dokument Divoká Afrika, kde se v hlavní roli netradičně představí jeden z přírodních živlů – voda. Budete ji sledovat od zamrzlých vrcholků hor k jezerům plným života, skrze vlhké deštné pralesy až k vyprahlým savanám a pouštím. Společně s cyklem vody se seznámíte se zvířaty, která dennodenně bojují o přežití. Ať už se jedná o lvy, slony, hejna plameňáků nebo plazy. Snímek pochází z produkce proslulé BBC a díky nejmodernějším technologiím nabízí opravdu nečekaně krásné záběry. Promítáme s dabingem Elišky Balzerové.

Začátky promítání: po–pá: 12.30, so, prázdniny, státní svátky: 12.00, 17.00, ne: 12.00
Vstup pro návštěvníky VIDA! za příplatek 50 Kč/os. Vstupenky jsou k dostání na pokladně VIDA! a jejich prodej končí 5 minut před začátkem promítání. Změna programu vyhrazena. www.vida.cz/3Dfilmy

Permanentky – na pokladně i on-line
VIDA permHrát si a objevovat ve VIDA! je vysoce návykové! Přijít jednou rozhodně nestačí. Teprve po třetí návštěvě začínáte tušit, co všechno tu můžete zažít, ale ani po sedmé toho nemáte dost. S permanentkou můžete do VIDA! chodit, jak často budete chtít. Už čtvrtá návštěva je s ní za polovic a každá další zadarmo! Permanentky (pro jednotlivce i pro rodiny) jsou k dostání na pokladně nebo v e-shopu VIDA! Hledáte nějaký menší dárek? V e-shopu VIDA! najdete i dárkové poukazy pro jednorázový vstup. www.vida.cz/eshop