CCV

VIDA! science centrum - září 2017

VIDA! science centrum
Křížkovského 12, Brno
Otevřeno denně
www.vida.cz
www.facebook.com/vidabrno
tel.: +420 515 201 000
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Zábavní vědecký park VIDA! v Brně
prázdninový program

VIDA! kluziště - největší kluziště z umělého ledu (1. července - 7. září 2017)
VIDAkluzisteČeká vás 190 m2 umělého ledu nové generace, který nepotřebuje vodu ani elektřinu. Přijďte si zabruslit celá rodina v ceně vstupenky do expozice. Ve všední dny s odpolední vstupenkou jen za 90 Kč. Kdo si nepřinese vlastní brusle, může si je u nás půjčit zdarma.

Pro hokejové radovánky rodičů s dětmi je kluziště vyhrazeno v úterý a ve čtvrtek od 17.00 do 18.00 a v sobotu od 9.00 do 10.00. Letní kluziště ve VIDA! vám přináší firma Glice.

 Science show (z důvodu rekonstrukce Divadla vědy se v měsíci zářscience show odehrávají v Multifunkčním sále, který se nachází na galerii)
V ceně vstupenky do VIDA! science centra máte možnost navštívit také naše představení se zábavnými pokusy, které se odehrávají v Divadle vědy několikrát denně. Aktuálně můžete vidět show Ledoleto a Mr. Ucho

4. 9. 2017 Vytěž princip
5. 9. 2017 ZAVŘENO
6. 9. 2017 Vytěž princip
7. 9. 2017 NEPROMÍTÁME

Pevnost VIDArd
Nová dimenze návštěvy expozice VIDA! Zahrajte si hru kdykoliv během návštěvní doby.
vida pevnostObjevte věci, které zůstávají běžnému návštěvníkovi skryté. Stačí si na pokladně koupit startovní balíček a vydat se do expozice řešit úkoly a hádanky. Ke hře je nezbytné použití vlastního zařízení s připojením na internet. Wi-Fi je ve VIDA! bezplatná.

 

Africké dobrodružství - víkendové labodílny, program s pokusy pro děti (předpokládané začátky: 12:00, 14:00, 16:00, přesné začátky se dozvíte na pokladně)
prazdninovelabodilnyProcestujte s námi Afriku! Uvidíte například, jak se z popela zrodí egyptští faraonovi hadi nebo jak vypadá bažina v deltě řeky Okavanga. Vyrobíte si vlastní vybuchující sopku nebo rybičku z obyčejného kolíčku na prádlo. Ve skupině od 9 osob se doporučujeme předem objednat na www.vida.cz/rezervace nebo na e-mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

CIRKUS MECHANIKUS od 28. září do 31. prosince 2017
Hravá výstava mechanických loutek a strojků
VIDAcircusmecanicusVstupte do cirkusového světa zábavy, krásy, ale i úžasných technologií. Hlavními účinkujícími jsou tu historické originály i současné, ručně vyrobené hračky a automaty, které vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. Cirkus Mechanikus vás uchvátí svým vtipem i jemnou nostalgií s nádechem viktoriánské Anglie. Stisknutím tlačítka nebo roztočením kličky přivedete k životu půvabné mechanické loutky. Stanete se divákem jejich vlastních minidramat plných osobitého britského humoru. Prostřednictvím Cirkusu Mechanikus proniknete do tajů důmyslných strojků. Užijete si kouzlo ozubených kol, řemenic, páček, závaží ale i jemné síly elektřiny. Součástí výstavy bude i kreativní dílna, kde si můžete vytvořit své vlastní jednoduché mechanické hračky a strojky.

Hlavolamy od 30. května do 3. září 2017 na galerii VIDA!
Výstava 200 hlavolamů z celého světa
VIDAhlavolamyVstupte do herny s hlavolamy z celého světa. Najdete tu známé kousky, jako je ježek v kleci nebo proslulá Rubikova kostka, ale i opravdové rarity v podobě hlavolamů kumiki z Japonska. Těšit se také můžete na ukázku tajných skříněk a kolekci nemožných předmětů. Ty jsou podle Josefa Hordiny, z jehož sbírky výstava vychází, zřejmě to nejlákavější, co výstava nabízí. Úkolem takového hlavolamu není ho vyřešit, ale najít cestu, jak byl vyroben. Co myslíte? Zjistíte, jak prošel dřevěný šíp skrz skleněnou láhev, aniž by ji porušil?

Přijďte objevit svůj skrytý talent. Kdo hlavolam vyřeší nejrychleji? Můžete soutěžit se spolužáky nebo porovnat své schopnosti s rodinnými příslušníky. Přesvědčte se, že lámat si hlavu je zábava!

Permanentky – na pokladně i on-line
VIDA permHrát si a objevovat ve VIDA! je vysoce návykové! Přijít jednou rozhodně nestačí. Teprve po třetí návštěvě začínáte tušit, co všechno tu můžete zažít, ale ani po sedmé toho nemáte dost. S permanentkou můžete do VIDA! chodit, jak často budete chtít. Už čtvrtá návštěva je s ní za polovic a každá další zadarmo! Permanentky (pro jednotlivce i pro rodiny) jsou k dostání na pokladně nebo v e-shopu VIDA! Hledáte nějaký menší dárek? V e-shopu VIDA! najdete i dárkové poukazy pro jednorázový vstup. www.vida.cz/eshop

 

Public relations

   

Strana 1 z 16