Hrady.cz

VIDA! science centrum - červenec - srpen 2017

VIDA! science centrum
Křížkovského 12, Brno
Otevřeno denně
www.vida.cz
www.facebook.com/vidabrno
tel.: +420 515 201 000
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Zábavní vědecký park VIDA! v Brně
prázdninový program

VIDA! kluziště - největší kluziště z umělého ledu (1. července - 31. srpna 2017)
Čeká vás 190 m2 umělého ledu nové generace, který nepotřebuje vodu ani elektřinu. Přijďte si zabruslit celá rodina v ceně vstupenky do expozice. Ve všední dny s odpolední vstupenkou jen za 90 Kč. Kdo si nepřinese vlastní brusle, může si je u nás půjčit zdarma.

Pro hokejové radovánky rodičů s dětmi je kluziště vyhrazeno v úterý a ve čtvrtek od 17.00 do 18.00 a v sobotu od 9.00 do 10.00. Letní kluziště ve VIDA! vám přináší firma Glice.

Africké dobrodružství - prázdninové labodílny, program s pokusy pro děti (od 3. 7. 2017 každý den během července a srpna
Předpokládané začátky: 12:00, 14:00, 16:00, přesné začátky se dozvíte na pokladně)
prazdninovelabodilnyProcestujte s námi Afriku! Uvidíte například, jak se z popela zrodí egyptští faraonovi hadi nebo jak vypadá bažina v deltě řeky Okavanga. Vyrobíte si vlastní vybuchující sopku nebo rybičku z obyčejného kolíčku na prádlo.

Divoká Afrika – jedinečný dokument ve 3D denně
vidaWild Africa 05Od ledna se v zábavním vědeckém parku VIDA! denně promítá 3D dokument Divoká Afrika, kde se v hlavní roli netradičně představí jeden z přírodních živlů – voda. Budete ji sledovat od zamrzlých vrcholků hor k jezerům plným života, skrze vlhké deštné pralesy až k vyprahlým savanám a pouštím. Společně s cyklem vody se seznámíte se zvířaty, která dennodenně bojují o přežití. Ať už se jedná o lvy, slony, hejna plameňáků nebo plazy. Snímek pochází z produkce proslulé BBC a díky nejmodernějším technologiím nabízí opravdu nečekaně krásné záběry. Promítáme s dabingem Elišky Balzerové.

Začátky promítání:
Po: 12.30
Út – Pá: 12.30 a 17.00
So – Ne, státní svátky: 12.00, 17.00
Vstup pro návštěvníky VIDA! za příplatek 50 Kč/os. Vstupenky jsou k dostání na pokladně VIDA! a jejich prodej končí 5 minut před začátkem promítání. Změna programu vyhrazena. www.vida.cz/3Dfilmy

3D film Pidiobři (so – ne, státní svátky ve 13.30)
vidapidiobriUž jste viděli Pidiobry? Ne? Tento jedinečný dokument z produkce BBC byste si určitě neměli nechat ujít! Děti i rodiče Pidiobry milují.

Těšte se na nečekané dobrodružství s odvážným čipmankem a nebojácným stepním křečkem. Díky záběrům natočeným pomocí vysokorychlostních kamer s ultra vysokým rozlišením zažijete 40 minut plných napětí, roztomilých scén i dojemných okamžiků ze skutečného života hlodavců. Promítáme s velmi zdařilým dabingem Jiřího Lábuse. Mrkněte na trailer!

Vstup pro návštěvníky VIDA! za příplatek 50 Kč/os. Vstupenky jsou k dostání na pokladně VIDA! a jejich prodej končí 5 minut před začátkem promítání. Změna programu vyhrazena. www.vida.cz/3Dfilmy

Rozdáváme dětské vstupenky
Stavte se na návštěvu k některému z našich partnerů  - Koupaliště Riviéra, Aquapark Kohoutovice, Koupaliště Zábrdovice, Dinopark Vyškov, Junglepark - a dostanete k rodinnému vstupnému jako dárek dětskou vstupenku k nám.

Pevnost VIDArd
Nová dimenze návštěvy expozice VIDA! Zahrajte si hru kdykoliv během návštěvní doby.
vida pevnostObjevte věci, které zůstávají běžnému návštěvníkovi skryté. Stačí si na pokladně koupit startovní balíček a vydat se do expozice řešit úkoly a hádanky. Ke hře je nezbytné použití vlastního zařízení s připojením na internet. Wi-Fi je ve VIDA! bezplatná.

 


Hlavolamy
od 30. května do 3. září 2017 na galerii VIDA!
Výstava 200 hlavolamů z celého světa
VIDAhlavolamyVstupte do herny s hlavolamy z celého světa. Najdete tu známé kousky, jako je ježek v kleci nebo proslulá Rubikova kostka, ale i opravdové rarity v podobě hlavolamů kumiki z Japonska. Těšit se také můžete na ukázku tajných skříněk a kolekci nemožných předmětů. Ty jsou podle Josefa Hordiny, z jehož sbírky výstava vychází, zřejmě to nejlákavější, co výstava nabízí. Úkolem takového hlavolamu není ho vyřešit, ale najít cestu, jak byl vyroben. Co myslíte? Zjistíte, jak prošel dřevěný šíp skrz skleněnou láhev, aniž by ji porušil?

Přijďte objevit svůj skrytý talent. Kdo hlavolam vyřeší nejrychleji? Můžete soutěžit se spolužáky nebo porovnat své schopnosti s rodinnými příslušníky. Přesvědčte se, že lámat si hlavu je zábava!

Permanentky – na pokladně i on-line
VIDA permHrát si a objevovat ve VIDA! je vysoce návykové! Přijít jednou rozhodně nestačí. Teprve po třetí návštěvě začínáte tušit, co všechno tu můžete zažít, ale ani po sedmé toho nemáte dost. S permanentkou můžete do VIDA! chodit, jak často budete chtít. Už čtvrtá návštěva je s ní za polovic a každá další zadarmo! Permanentky (pro jednotlivce i pro rodiny) jsou k dostání na pokladně nebo v e-shopu VIDA! Hledáte nějaký menší dárek? V e-shopu VIDA! najdete i dárkové poukazy pro jednorázový vstup. www.vida.cz/eshop

Se slevou na parník i do VIDA!
VIDApojizdvstupLetošní plavební sezóna opět přináší POJÍZDNOU VSTUPENKU, se kterou můžete za zvýhodněnou cenu navštívit zábavní vědecký park VIDA! a užít si plavbu lodí po Brněnské přehradě na trase Bystrc -> Hrad Veveří a zpět.


Otvírací doba o prázdninách
O prázdninách máme otevřeno každý den od 9.00 do 18.00 s výjimkou 17. 7. 2017, kdy bude VIDA! z technických důvodů zavřená.

Public relations

   

Strana 1 z 15