TECHNICKÉ MUZEUM V BRNĚ - říjen 2020

TECHNICKÉ MUZEUM V BRNĚ
Purkyňova 105, 612 00 Brno
tel.: 541 421 411
Otevřeno: út - pá  9.00 - 17.00, so - ne 10.00 - 18.00, pondělí zavřeno
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.technicalmuseum.czwww.tmbrno.cz

Výstavy

DESIGN.S 2020: online výstava aneb Design za časů koronaviru
V rámci letošního ročníku, na rozdíl od minulých let, kdy jsme měli možnost představit přihlášené studentské práce v prostorách Technického muzea v Brně, budou vybrané práce vystaveny pouze online, a to na webových stránkách projektu DESIGN.S a na webové stránce Technického muzea v Brně v termínu od 23. 6. do 27. 9. 2020 formou specifické prezentace v elektronické podobě.

Pěší pluk 43 v Brně 
Výstava s názvem Pěší pluk 43 v Brně je věnovaná památce všech vojáků, kteří bojovali za svobodné Československo a zabránili fašistickému puči v noci z 21. na 22. ledna 1933. Výstava přibližuje vznik, historický vývoj a významné události pěšího pluku v letech 1920–1939. Představuje také Klub vojenské historie 43. pěší pluk Brno z. s., který se snaží naplňovat tradice původního pěšího pluku od jeho vzniku. Návštěvníci ve výstavě budou moci spatřit například originální uniformy a jich části nebo repliku bojového praporu. Původní výstroj a výzbroj z období 1. republiky, která je nosnou částí výstavy, doplní taktéž dobové fotografie. Návštěvníci si také budou moci prohlédnout osobní cennosti vojáků, které se podařilo zachovat zejména rodinným příslušníkům a dotvářejí tak obraz tehdejších nelehkých osudů. 
23. 6. 2020 - 18. 10. 2020

Vlněná elegance první republiky
Výstava s názvem Vlněná elegance první republiky již na podzim letošního roku oživí „moravský Manchester“. Představí sortiment nejslavnějších brněnských textilek a připomene příběhy podniků a osobností, které proměnily Brno v sebevědomé módní centrum. Unikátní zpracování vlny, které se stalo nejvýznamnějším odvětvím textilního průmyslu na Moravě, přiblíží v sérii několika textilních vzorníků. Návštěvník bude mít možnost nahlédnout do kompletního procesu zpracování vlny, od momentu, kdy se ze zvířecí plsti stane textilie, až po okamžik, kdy se objeví ve finální podobě v propagačních vzornících. Chceme tak lidem přiblížit nejen vizuální stránku tehdejší textilní výroby, ale i technické zpracování, za kterým stojí práce dnes už méně známého povolání desinatéra. Právě práci desinatéra, jakožto textilního technika, si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet v improvizované dílně na jednoduchém stávku.
27. 10. 2020 - 27. 6. 2021

 

 

 

Expozicetmb historvozy

Vodní motory a Památník Viktora Kaplana
Parní motory
Historická stereovize
Nožířství
Kovolitectvítmb letecke
Železářství
Salon mechanické hudby
Od tamtamu k internetu
Letecká historie a plastikové modelářství
Kultura nevidomých
Ulička řemeseltmb kabinet-elektronove-mikroskopie
Čas nad námi a kolem nás
Letecké motory
Technická herna
Výpočetní technika
Optika

Více informací k jednotlivým expozicím na: www.technicalmuseum.cz

Změna programu vyhrazena.                   

pesi pluk uvodni