Na Riviéře se bude hrát beachvolejbal celoročně, vyroste zde nafukovací hala

Brno, 9. listopadu 2020 - Plážový volejbal je oblíbený letní sport. Městská společnost STAREZ-SPORT chce jeho milovníkům umožnit hrát i v zimě nebo v nepříznivém počasí. Na Riviéře vznikne nafukovací hala, díky které bude zajištěn celoroční provoz hřišť. Projekt ještě musí schválit brněnští zastupitelé.

„K tomu, aby se plážový volejbal mohl hrát na Riviéře celoročně, bude nutné vybudovat ke čtyřem stávajícím kurtům další dva. Všech šest hřišť bude zastřešeno nafukovací halou, která bude v chladných dnech vytápěna. Zastupitelům jsme doporučili, aby na tento projekt schválili poskytnutí dotace městské společnosti STAREZ-SPORT ve výši 6 milionů korun,“ uvedl Jaroslav Suchý, radní pro oblast školství a sportu.

Samotná výstavba 2 nových kurtů pro plážový volejbal proběhne na jaře příštího roku, aby se na nich mohlo hrát již příští léto. Další technické zázemí včetně instalace nafukovací haly plánuje STAREZ-SPORT dokončit po letních prázdninách. Hřiště by volejbalisté mohli využívat již v příští podzimní a zimní sezoně.

V současné době se nachází v areálu Riviéry 4 kurty na beach volejbal. Ty jsou nezastřešené a pronajímají se v období od května do října.