1500 běžců se zúčastnilo závodu RunTour kolem přehrady

Brno, 30. května 2017 - Sebastian Vošvrda a Pavla Zahálková vyhráli brněnskou RunTour. Kolem přehrady se v sobotu 27. května prohnali na desetikilometrové trati ze všech nejrychleji a překvapili své soupeře. “Jsem šťastný, nečekal jsem, že bych mohl vyhrát,” přiznal v cíli nejrychlejší Vošvrda. Tomu se podařilo předběhnout favorita favoritů, Martina Kučeru. Mám za sebou hodně závodů, navíc 14 hodin v práci, nebylo to snadné. Každopádně Sebastian to hnal skvěle a zaslouží si velkou gratulaci,” má jasno Kučera.

Ten se na RunTour objevil i se svým bratrem Lukášem. Ten se prezentoval báječným časem na pětikilometrové trati, kterou proletěl za 15.42 minuty. “Nebyla to snadná trať, hodně nahoru dolu, plno zatáček. Ale užil jsem si to, lidé podél trati mi hodně fandili, to mi pomohlo,” vysvětlil důvody skvělého času Lukáš Kučera.

Ženský závod byl dramatický téměř do posledních metrů, právě v nich nakonec Zahálková utekla své sokyni Marcele Joglové a vybudovala si rozhodující náskok. Ten už v cílové rovince udržela. "Dlouho jsme běžely spolu, navzájem se motivovaly. Každý potřebuje dobrého soupeře pro dobrý výkon. Marcela byla skvělá," nešetřila lichotky své soupeřce vítězka.

Kromě těch nejrychlejších dorazilo do cíle dalších téměř 1 200 dospělých běžců a přes 300 dětí. Že je na RunTour vítězem každý se mohli přesvědčit manželé Podešvovi. Petr s Lucií sice uzavírali startovní pole na 5 km s více než 600 běžci, přesto se dočkali v cíli hlasitého aplausu. A podobně to má na RunTour každý.

“Jasně, každý se podívá ve finále na hodiny nad cílem, na své hodinky nebo do smsky, která mu s celkovým časem a umístěním přijde, přesto nakonec převažuje zážitek ze samotného běhu. A v Brně těch zážitků bylo hodně,” má jasno tiskový mluvčí série Richard Valoušek.

Vždyť nádherné slunečné počasí přichystalo účastníkům kolem Príglu, tedy Brněnské přehrady, krásnou podívanou. Jedinečnou atmosféru plnou pohody, úsměvů a radosti si pak běžci vytvořili sami. V tom jsou RunTouráci jedineční. “Navíc v Brně bylo plno, prodali jsme přes 1 500 registrací,” dodává Valoušek.


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit