Plavci z Komety ovládli Český pohár 2011 v dálkovém plavání

Brno, 7. listopadu 2011 - Český pohár 2011 v dálkovém plavání doputoval oficiálně ke svému konci. Poslední  závod, který se započítával do hodnocení Českého poháru, se uskutečnil v Mělicích, ale slavnostní vyhlášení a předání obřích putovních poháru proběhlo v sobotu 5. listopadu v Krnově. Kometa Brno se stala zcela dominantním vítězem letošního ročníku Českého poháru v dálkovém plavání a získala trojnásobnou korunu.

Zvítězila v jednotlivcích - Rostislav Vítek (muži – 8. titul), Silvie Rybářová (ženy – premiérový titul) a soutěž družstev. Plavci brněnského klubu získali celkem 20 599,8 bodů. Zvítězili v této soutěži podruhé, i když před rokem 2000 byl zcela jiný systém bodování. Kometa Brno triumfovala poprvé v roce 1997. K celkovému vítězství přispělo celkem 82 plavců, kteří v otevřených vodách uplavali 2217,5 km.

Kromě vyhlášení celkových výsledků se v Krnově představila šestnáctka dálkoplavců, kteří se představili v exhibičním závodě na 5 kilometrů. Kometa Brno zde reprezentovalo celkem devět plavců (4 ženy a 5 mužů). Závod byl okořeněn startem několikanásobného mistra světa v dálkovém plavání Yurie Kudinova (Kazachstán, dříve Rusko). V tomto závodě na 5 km získal první místo brněnský plavec a český reprezentant Jan Pošmourný, který dohmátl v čase pod 54 minut (53:49,1). Na stupních vítězů ho doplnil jeho oddílový kolega Jakub Tobiáš (54:16,4), který o 4 sekundy nepokořil dorostenecký rekord. Mezi ženami si vítězství vyplavala medailistka z posledního ME v dálkovém plavání Jana Pechanová, která zvládla pětikilometrovou trať v čase 58:04,1. Stříbrnou pozici obsadila časem 59:03,6 oddílová kolegyně Pechanové Silvie Rybářová a bronz visí na krku další zástupkyni Komety Brno Magdě Okurkové (59:55,7).

V Krnově také proběhly bazénové závody, kde si zazávodilo především mladší a starší žactvo. Celkem odcestovalo do Krnova 45 plavců a mnoho z nich se postavilo na stupně vítězů. V Krnově se představil i český reprezentant Martin Verner, který suverénně vyhrál královskou disciplínu 100 metrů volným způsobem.   

Další závod, který o víkendu proběhl, bylo další kolo Českého poháru v plavání. Jihlava tak přivítala plavce z celé republiky na Axis Cupu 2011. Samozřejmě mezi nimi nechyběli i brněnští plavci. V jihlavském bazénu vylovili zástupci Komety Brno 6 zlatých, 6 stříbrných a jednu bronzovou medaili. Mezi neúspěšnější patřili Květoslav Svoboda a Klára Václavíková. Kláře Václavíkové se podařilo na 50 metrů znak pokořit limit na blížící se Mistrovství Evropy v krátkém bazénu. Přidala se tak ke svému oddílovému kolegovi Jakubu Kočařovi, který podobnou metu pokořil na nedávném kole Světového poháru v Berlíně. Na Mistrovství Evropy v Polsku by se tak měla podívat již jistá čtveřice (Svoboda, Verner, Václavíková a Kočař) a někteří brněnští plavci se ještě o kvalifikaci na polské ME pokusí.
Za čtrnáct dní se Český pohár podívá do moravské metropole Brna, kde se uskuteční 43. Velká cena města Brna a bude jedním z posledních možností na plnění limitů na ME v krátkém bazénu.


Autor: Jiří Vlček, PS Kometa Brno


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit