Kraj představí na veletrhu Sport Life dvě expozice věnované sportu

Na letošním ročníku veletrhu Sport Life, který proběhne 5. až 8. listopadu na brněnském výstavišti, se Jihomoravský kraj představí dvěma samostatnými expozicemi, které jsou věnovány sportu a jeho propagaci na území kraje. Stánek v pavilonu A1 je připraven jako otevřený informační prostor pro sportovní subjekty Jihomoravského kraje, které mohou představit svoji pravidelnou činnost a sportovní akce. Rodiče by zde měli najít informace kde, kdy a jak vybrat správný sport pro své dítě. Nadace sportující mládeže připravila pro tuto příležitost program na predikci výšky dítěte, jejímž výstupem je předpokládaná výška dítěte v dospělosti s doporučením výběru vhodného sportu. Veřejnosti budou prezentovány významné sportovní akce, které proběhnou na území Jihomoravského kraje v roce 2010. Samostatně prezentován bude projekt Olympiád dětí a mládeže, který je Jihomoravským krajem významně podporován a do kterého se po dobu jeho existence zapojilo více jak 1500 nadějných olympioniků Jihomoravského kraje.
Na stánku kraje bude představen Cyklo portál Jihomoravského kraje (www.cyklo-jizni-morava.cz), na kterém je velké množství zajímavých a praktických informací nejen pro milovníky cyklistiky a o který byl velký zájem již v loňském roce. Veřejnost si u infopultu prakticky vyzkouší vyhledávání vhodných tras a výletů na území našeho regionu. Klub českých turistů mimo jiné představí kalendář akcí na rok 2010. Samostatný infopult bude věnován možnostem sportování pro osoby s postižením. V sobotu 7. listopadu budou pro návštěvníky na stánku připraveny autogramiády úspěšných sportovců Jihomoravského kraje.

cyklo4_1.jpg

V letošním roce se expozice Jihomoravského kraje rozrostla o tzv. aktivní zónu v pavilonu G1. Na více než 500 m2 je pro návštěvníky připraveno množství atraktivních sportovních aktivit k praktickému vyzkoušení. Ve čtvrtek a v pátek v dopoledních hodinách proběhnou projekty Nadace sportující mládeže Pohyb „1P“ pro pětileté děti a Pohybové Předpoklady „2P“ pro 9–10leté děti. Oba mají za cíl prostřednictvím škol a rodičů iniciovat zájem dětí o sport. V rámci těchto projektů navštíví v sobotu odpoledne expozici JMK mistři světa v disciplíně open double freestyle Tomáš Tuček a Martin Sládek. V odpoledních hodinách a po celý víkend regionální centrum sportu pro všechny a Dům sportu ČASPV Brno představí a nabídne k praktickému vyzkoušení velké množství cvičebních pomůcek – novinek, jako je airtrack, šlapadla, bossy, triky, a to vše pod dohledem kvalifikovaných cvičitelů a trenérů. V rámci expozice bude prezentováno Světové finále středních škol ve stolním tenise, které proběhne v našem kraji v březnu 2010. Samostatnou prezentaci připraví sportovci SK Kociánka Brno. Pro příchozí je připravena prezentace boccii, rozšířeného a oblíbeného sportu pro osoby s postižením, slalom na vozíku a cyklotrenažer. Po celou dobu budou v rámci expozice G1 připraveny soutěže s maskotem Her IV. zimní olympiády dětí a mládeže 2010. Zejména možnost vyzkoušet si interaktivní hry Wii Fit bude jistě velkým lákadlem pro všechny příchozí.