Soutěž o 8 vstupenek na výstavu VĚJÍŘ LOUTEK DÁLNÉHO ORIENTU

Vějíř loutek dálného orientu
Asijské loutky ve sbírce Helgy Brehme ze Stuttgartu


Výstava představuje mimořádnou osobnost Helgy Brehme, loutkářky a ředitelky Theater am Faden ze Stuttgartu. Především pak vybrané exponáty z její obsáhlé loutkové sbírky, zejména atraktivní loutky z rozličných oblastí orientu. Dominují zde stínové loutky z Indonésie, Indie a Číny, dále indonéské spodové hůlkové loutky trojrozměrné i reliéfní, unikátní hůlkové loutky typu bunraku z Japonska, čínské maňásky a také velké marionety z Barmy. Výstava je doplněna obrazovým materiálem a základními informacemi o specifických formách loutkového divadla asijských kultur. Okrajově uvádí také divadelní aktivity Helgy Brehme a Theater am Faden spojené tematicky s exponovaným fenoménem.

Soutěžte s námi a vyhrajte 8 vstupenek (každá platí pro dvě osoby) na výstavu VĚJÍŘ LOUTEK DÁLNÉHO ORIENTU. Stačí jen odpovědět na soutěžní otázku.

Výstava trvá od 6. 11. 2015 do 30. 6. 2016 Moravské zemské muzeum - Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno

Soutěž probíhala od 30.11.2015 do 20.12.2015

Ve kterém měsíci roku 2016 daná výstava oficiálně končí?
a) červen
b) září
c) listopad

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...