Public relations

  • Óóó Indiáni

    Óóó Indiáni

    O indiánech, jejich obydlí, obživě, ošacení, obřadech a obyčejích. O tom všem je zbrusu nová výstava, kterou Moravské zemské muzeum připravilo do Pavilonu Anthropos. Na téměř 350 m2 se tu návštěvníci seznámí s historií a kulturou původních obyvatel Severní Ameriky.

Soutěž o 6 vstupů na zahajovací koncert Bacha na Mozarta! V Brně (18. 9.)

Bacha na Mozarta! je první a jediný abonentní cyklus staré hudby na Moravě, který ve své dramaturgii přináší velké kantátové, oratorní, operní i symfonické tituly z období renesance, baroka a klasicismu ve stylové interpretaci a na dobové nástroje. Cílem projektu je přiblížit publiku vedle známých děl světových a domácích autorů také nové tituly včetně mnoha premiér.

Soutěžte s námi a vyhrajte 3 vstupenky (každá platí pro dvě osoby) na zahajovací koncert sezóny 18. září 2019, který nabídne hudební lahůdky z kroměřížského archivu ve světové premiéře v kostele sv. Michala v Brně.

Uslyšíte „Styllus fantasticus“ aneb nejsvobodnější a naprosto neomezený způsob komponování v dílech Pavla Josefa Vejvanovského, která až dodnes ležela ukrytá v hudebním archívu. Poprvé po staletích si je můžete vyslechnout právě zahajovacím koncertu 8. sezóny cyklu Bacha na Mozarta!

Soutěž probíhala od 14.08.2019 do 13.09.2019

Kdo je dirigentem a zakladatelem souboru?
a) Josef Vejvanovský
b) Adam Plachetka
c) Roman Válek