Public relations

  • Óóó Indiáni

    Óóó Indiáni

    O indiánech, jejich obydlí, obživě, ošacení, obřadech a obyčejích. O tom všem je zbrusu nová výstava, kterou Moravské zemské muzeum připravilo do Pavilonu Anthropos. Na téměř 350 m2 se tu návštěvníci seznámí s historií a kulturou původních obyvatel Severní Ameriky.

Soutěž o 6 vstupenek na výstavu Venuše - fotografie J. Štreita v Paláci šlechtičen

Moravské zemské muzeum vystaví fotografie Jindřicha Štreita v Paláci šlechtičen

Jméno fotografa Jindřicha Štreita je spojováno především s černobílými snímky zachycujícími banalitu každodenního venkovského života.

Aktuální výstava Venuše – fotografie Jindřicha Štreita na snímky nahlíží zorným úhlem vizuální antropologie a představuje je jako dokument životního stylu. Vystavené snímky jsou přesně určeny časem a místem, jedná se o region Bruntálska, především venkova, v 80. letech minulého století. Ústředním tématem je žena, kterou autor zachycuje v pracovním procesu, ve volném čase a jako aktérku partnerských vztahů.

Soutěžte s námi a vyhrajte některou z 6 vstupenek (každá platí pro dvě osoby) na výstavu Venuše - fotografie Jindřicha Štreita. Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a budete zařazeni do slosování.

Výstava probíhá od 28. 4. 2017 do 1. 10. 2017, MZM, Palác šlechtičen, Kobližná 1, Brno

Soutěž probíhala od 03.05.2017 do 31.05.2017

Ve kterém městě se Jindřich Štreit narodil?
a) Vsetín
b) Rožnov pod Radhoštěm
c) Opava