Soutěž o 6 vstupenek na operu ARMINIO (25. 6.)

Hudební lahůdky - barokní opera ARMINIO - 25. 6. 2017

Komorní aranžmá barokní opery v provedení na dobové nástroje a ve scénickém pojetí kombinujícím moderní přístup s respektem k historii.

Láska a válka, život a smrt, čest a zrada – to jsou osudová dilemata, kterým čelí germánský hrdina Arminio a jeho protivník – a dříve i přítel – římský generál Varo. Bitva v Teutoburském lese, ve které v roce 9 n. l. Arminiovi germánští válečníci vyhladili tři římské legie pod Varovým vedením, tvoří závěr tohoto hudebního dramatu. Příběh plný zvratů a dramatických zápletek nezadržitelně směřující k osudovému závěru hudebně zpracoval jeden z nejslavnějších barokních skladatelů – Johann Adolph Hasse (1699–1783). Operu v scénickém komorním provedení po více jak 270 letech oživí polský soubor Orkiestra Historyczna, slovenský režisér Marek Mokoš a mezinárodní obsazení sólistů.

Soutěžte s námi o 3 x 2 vstupenky na představení, které se uskuteční 25. června 2017 od 17.00 na nádvoří Staré radnice v Brně! Stačí zodpovědět soutěžní otázku a budete zařazeni do slosování.

Soutěž probíhala od 23.05.2017 do 07.06.2017

Co znamená zvolání: Vare, legiones meas redde!
a) Vare, legie tě zničí!
b) Vare, vrať mi mé legie!
c) Vare, to jsou mé legie!