Soutěž o 5 x 2 vstupenky na Adventní jarmark s večerním programem ve Valtickém podzemí

S portálem iBrno.cz máte šanci vyhrát vstupenky na Adventní jarmark ve Valtickém podzemí.

Soutěžíme o 5 x 2 vstupenky Adventní jarmark s večerním programem, který se koná 30. listopadu 2019 ve Valtickém podzemí od 9 hodin. Stačí odpovědět na soutěžní otázku a budete zařazeni do slosování.

VALTICKÉ PODZEMÍ je unikátní soubor podzemního dědictví historických vinných sklepů, které se daří díky aktivitám vinařů ze společnosti VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO postupně odhalovat, sanovat a posléze i zpřístupnit veřejnosti.

Historie prostor sahá prokazatelně před rok 1270, ale pravděpodobně čekají ve Valtickém Podzemí ještě další, dosud neobjevená místa. V těchto místech byl založen klášter minoritů, který byl zničen v období husitských válek,  pobořené budovy získal  františkánský řád. Roku 1529 byl poškozen nájezdem tureckého oddílu a potom došlo v důsledku prudce se rozvíjející reformace k odchodu řeholníků.

Co se týče podzemních prostor, nebyly vždy využívány k bohulibým účelům výroby vína, ale i ke skladování potravin (dochovaná část ledárny). Zajímavé je i to, že v minulosti byly jednotlivé sklepy propojené, a pravděpodobně i společně využívané.

Soutěž probíhala od 08.11.2019 do 21.11.2019

Jak hluboká je studna ve Valtickém pozdzemí
a) 12 metrů
b) 16 metrů
c) 42 metrů