Soutěž o 5 x 2 vstupenky na Adventní jarmark s večerním programem ve Valtickém podzemí

S portálem iBrno.cz máte šanci vyhrát vstupenky na Adventní jarmark ve Valtickém podzemí.

Soutěžíme o 5 x 2 vstupenky Adventní jarmark s večerním programem, který se koná 30. listopadu 2019 ve Valtickém podzemí od 9 hodin. Stačí odpovědět na soutěžní otázku a budete zařazeni do slosování.

VALTICKÉ PODZEMÍ je unikátní soubor podzemního dědictví historických vinných sklepů, které se daří díky aktivitám vinařů ze společnosti VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO postupně odhalovat, sanovat a posléze i zpřístupnit veřejnosti.

Historie prostor sahá prokazatelně před rok 1270, ale pravděpodobně čekají ve Valtickém Podzemí ještě další, dosud neobjevená místa. V těchto místech byl založen klášter minoritů, který byl zničen v období husitských válek,  pobořené budovy získal  františkánský řád. Roku 1529 byl poškozen nájezdem tureckého oddílu a potom došlo v důsledku prudce se rozvíjející reformace k odchodu řeholníků.

Co se týče podzemních prostor, nebyly vždy využívány k bohulibým účelům výroby vína, ale i ke skladování potravin (dochovaná část ledárny). Zajímavé je i to, že v minulosti byly jednotlivé sklepy propojené, a pravděpodobně i společně využívané.

Soutěž probíhala od 08.11.2019 do 21.11.2019

Jak hluboká je studna ve Valtickém pozdzemí
a) 12 metrů
b) 16 metrů
c) 42 metrů

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...