Soutěž o 5 lístků na výstavu Vítejte u neandertálců

Vítejte u neandertálců

Dlouholeté výzkumy středního paleolitu v Evropě a na Blízkém východě jednoznačně ukazují, že obraz myšlenkově omezeného neandertálce, každodenně bojujícího o holý život, je nesprávný a že musíme náš postoj zásadně přehodnotit. Zjišťujeme totiž, že neandertálci dokázali rozvinout nebo nově objevit celou řadu technologií, díky kterým byli mimořádně úspěšní v přizpůsobení se změnám klimatu v dobách ledových i meziledových. Mnohé skupiny uplatňovaly stejné ekonomické strategie jako anatomicky moderní lidé a i v oblasti estetického, symbolického a sociálního chování byl jejich život mnohem složitější, než jsme si dlouhou dobu mysleli. Mnohé předměty a antropologické nálezy budou vystaveny vůbec poprvé, jako například realistická socha neandertálce.

Výstava probíhá ve spolupráci s Národním muzeem a Podtatranským muzeem v Popradě.

Soutěžte s námi a vyhrajte 5 vstupenek (každá platí pro dvě osoby) do Pavilonu Anthropos na výstavu Vítejte u neandertálců. Stačí jen odpovědět na soutěžní otázku.

Výstava trvá od 2. 12. 2016 do 31. 12. 2017 , Moravské zemské muzeum, Pavilon Anthropos, Pisárecká 5, Brno

Soutěž probíhala od 30.06.2017 do 15.08.2017

Do kolika tematických částí je výstava rozdělena?
a) 2
b) 4
c) 6

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...