soutěž o 3 x 2 vstupenky na výstavu Trojí život středoevropské keramiky

Soutěžte o vstupenky na výstavu Trojí život středověké keramiky.

Výrobky z hlíny se řadí mezi nejstarší doklady lidské činnosti. Ale teprve oheň dal těmto lidským výrobkům odolnost a trvanlivost. Tak vznikla keramika, která je až dodnes neodmyslitelnou součástí běžného života.
Spotřeba běžného keramického nádobí v domácnostech byla obrovská, proto se keramika tak hojně nachází v odpadních jímkách středověkých měst. Výstava tedy přináší reprezentativní výběr keramické produkce čtyř královských měst.
Výstava se snaží zachytit vývoj středověké keramiky ve všech etapách jejího "života mezi lidmi", tedy od jejího zrodu v hrnčířské dílně přes její uplatnění v domácnosti až po "život po životě" - laboratorní a muzejní zpracování archeologických nálezů keramických pozůstatků. Dětská dílna umožní zejména malým návštěvníkům vyzkoušet si práci středověkého hrnčíře i novodobého archeologa a muzejního restaurátora.

Výstava bude instalována jako putovní; MZM bude jejím prvním zastavením.


Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno
19.5. - 3. 10. 2021

Nápovědu naleznete ZDE.

Soutěž probíhala od 04.05.2021 do 28.05.2021

Ze kterých měst je keramika
a) Jihlava, Praha, Brno, České Budějovice
b) Uherské Hradiště, Praha, Brno, Jihlava
c) Brno, Jihlava, Plzeň a České Budějovice

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...