Soutěž o 10 vstupenek na výstavu MZM - Magnetický sever, východ

Magnetický sever, východ

Nevšední propojení, kde se setkává věda a umění, nabízí nová výstava v Pavilonu Anthropos Moravského zemského muzea v Brně. Jedinečný mezinárodní projekt představuje pozoruhodný dialog tvorby dvojice současných francouzských umělců QWA (Sofi Hémon a Inna Maaímura) s archeologií, antropologií, muzeologií i postfunkcionalistickou architekturou Anthroposu. Instalaci o čtyřech částech tvořila dvojice po tři týdny před vernisáží přímo na místě. Rezidenční pobyt umělců se konal ve spolupráci s Domem umění města Brna.

Návštěvník Anthroposu může tradiční muzeum poprvé nahlédnout jinak. Výstava obsahuje několik částí, které čekají v samostatném výstavním sále, ale také jako nečekaná překvapení v klasické stálé expozici. Výstava je navíc koncipována jako dvojí instalace určená pro interiér muzea, ale také jeho exteriér. Tvůrci komunikují také s architekturou budovy a vyvádí návštěvníka k pozorování objektu zvnějšku, odkud spatří předměty uvnitř jen tušené.

Soutěžte s námi a vyhrajte 10 vstupenek (každá platí pro dvě osoby) do expozice MZM - Pavilon Anthropos na výstavu Magnetický sever, východ. Stačí jen odpovědět na soutěžní otázku a budete zařazeni do slosování.

Výstava k zhlédnutí od 9. 10. 2018 - 13. 1. 2019, Moravské zemské muzeum, Pavilon Anthropos, Pisárecká 5, Brno

Soutěž probíhala od 30.11.2018 do 18.12.2018

Co značí centrální pojem SKOTOS?
a) noc
b) temnotu
c) rozbřesk

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...