Soutěž o 10 vstupenek na výstavu MZM - Magnetický sever, východ

Magnetický sever, východ

Nevšední propojení, kde se setkává věda a umění, nabízí nová výstava v Pavilonu Anthropos Moravského zemského muzea v Brně. Jedinečný mezinárodní projekt představuje pozoruhodný dialog tvorby dvojice současných francouzských umělců QWA (Sofi Hémon a Inna Maaímura) s archeologií, antropologií, muzeologií i postfunkcionalistickou architekturou Anthroposu. Instalaci o čtyřech částech tvořila dvojice po tři týdny před vernisáží přímo na místě. Rezidenční pobyt umělců se konal ve spolupráci s Domem umění města Brna.

Návštěvník Anthroposu může tradiční muzeum poprvé nahlédnout jinak. Výstava obsahuje několik částí, které čekají v samostatném výstavním sále, ale také jako nečekaná překvapení v klasické stálé expozici. Výstava je navíc koncipována jako dvojí instalace určená pro interiér muzea, ale také jeho exteriér. Tvůrci komunikují také s architekturou budovy a vyvádí návštěvníka k pozorování objektu zvnějšku, odkud spatří předměty uvnitř jen tušené.

Soutěžte s námi a vyhrajte 10 vstupenek (každá platí pro dvě osoby) do expozice MZM - Pavilon Anthropos na výstavu Magnetický sever, východ. Stačí jen odpovědět na soutěžní otázku a budete zařazeni do slosování.

Výstava k zhlédnutí od 9. 10. 2018 - 13. 1. 2019, Moravské zemské muzeum, Pavilon Anthropos, Pisárecká 5, Brno

Soutěž probíhala od 30.11.2018 do 18.12.2018

Co značí centrální pojem SKOTOS?
a) noc
b) temnotu
c) rozbřesk