Soutěž o 10 vstupenek na výstavu MZM - Doma u Janáčků

Doma u Janáčků

Na výstavě bude prezentována část archivu Leoše Janáčka (který byl nedávno zapsán do registru Paměť národa UNESCO), která zahrnuje tzv. trojrozměrné sbírkové předměty, tj. věci spojené s Janáčkovým soukromým životem. Ty tvoří pozoruhodný komplet, který nebyl dosud nikdy vystaven. Na výstavě tak návštěvníci budou mít možnost vidět předměty z Janáčkova každodenního života jako např. psací potřeby, knihy ze skladatelovy knihovny, umělecké předměty z jeho domácnosti, toaletní potřeby, sbírku lidových výšivek, nádobí, ze kterého se u Janáčků jedlo, osobní předměty jeho předčasně zesnulé dcery Olgy, ale i část Janáčkova šatníku. Výstava bude doplněna o úryvky ze vzpomínek na život u Janáčků, ať už hospodyně Marie Stejskalové, manželky Zdenky či Janáčkových žáků.

Soutěžte s námi a vyhrajte 10 vstupenek (každá platí pro dvě osoby) do expozice MZM -Biskupský dvůr na výstavu Doma u Janáčků. Stačí jen odpovědět na soutěžní otázku a budete zařazeni do slosování.

Výstava k zhlédnutí od 22. 11. 2018 do 6. 1. 2019, Moravské zemské muzeum, Biskupský dvůr, Muzejní 1, Brno

Soutěž probíhala od 02.11.2018 do 27.11.2018

V kolik hodin bude vernisáž této výstavy?
a) v 17.00
b) v 18.00
c) v 18.30

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...