Public relations

  • Óóó Indiáni

    Óóó Indiáni

    O indiánech, jejich obydlí, obživě, ošacení, obřadech a obyčejích. O tom všem je zbrusu nová výstava, kterou Moravské zemské muzeum připravilo do Pavilonu Anthropos. Na téměř 350 m2 se tu návštěvníci seznámí s historií a kulturou původních obyvatel Severní Ameriky.

Soutěž o 10 vstupenek do Památníku Bible Kralické

Památník Bible Kralické

Památník Bible kralické se nachází v budově v sousedství bývalé tvrze v Kralicích nad Oslavou, kde v letech 1578 - 1620 nalezla útočiště tajná bratrská tiskárna. Ta zde tiskla nejenom knihy náboženského charakteru (tj. bibli či bratrské kancionály), ale také nejrůznější světská díla a učebnice. Jejím nejvýznamnějším produktem však přesto zůstává šestidílná tzv. Bible kralická, náležící nejen k vrcholům tiskařského umění v našich zemích, ale kvalitou svého projevu především k pokladům českého jazyka, který přispěl k jeho uchování a rozvíjení v pozdějších dobách protireformace a exilu.

Soutěžte s námi a vyhrajte 5 x 2 vstupenky na výstavy v objektu Památníku. Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a budete zařazeni do slosování.

Památník k zhlédnutí denně kromě pondělí, Moravské zemské muzeum, Památník Bible Kralické, Martinská 228, Kralice nad Oslavou

Soutěž probíhala od 15.03.2019 do 31.03.2019

Který architekt je autorem stavby Památníku Bible Kralické?
a) Jindřich Ferstl
b) Bohuslav Fuchs
c) Jože Plečnik