Soutěž o 10 volných lístků do Technického muzea v Brně

Německá, neboli "Hitlerova" dálnice, to je fenomén proplétající se převážně jižní Moravou. I přes neblahé historické souvislosti musíme obdivovat promyšlenou preciznost projektu, v němž se snoubí technická vyspělost s ekologickým a estetickým hlediskem v harmonický celek. Samotná trasa plánované dálnice je ještě dnes patrna díky mnoha násypům, pověstný je i pilíř u hráze brněnské přehrady. Výstava Nedokončená dálnice Vratislav - Brno - Vídeň 1938 -1942 bude v Technickém muzeu v Brně k vidění od 4. března do 8. června tohoto roku.

Vstup do muzea můžete při troše štěstí v naší soutěži získat zdarma. Stačí odpovědět na soutěžní otázku a budete zařazeni do slosování o 5 dvojic poukazů na volné vstupenky.

Soutěž probíhala od 03.03.2014 do 30.03.2014

Jak dlouhý byl úsek rozestavěné tzv. průchozí dálnice v letech 1938 až 1942?
a) asi 25 km
b) asi 85 km
c) asi 135 km

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...