Public relations

  • Óóó Indiáni

    Óóó Indiáni

    O indiánech, jejich obydlí, obživě, ošacení, obřadech a obyčejích. O tom všem je zbrusu nová výstava, kterou Moravské zemské muzeum připravilo do Pavilonu Anthropos. Na téměř 350 m2 se tu návštěvníci seznámí s historií a kulturou původních obyvatel Severní Ameriky.

Soutěž o 10 lístků na výstavu MZM - Vendula Chalánková: Leoš a jeho drazí

Vendula Chalánková: Leoš a jeho drazí

Vendula Chalánková v současné době patří mezi uznávané výtvarníky mladší generace. Okruh její tvorby je velmi široký, od volné tvorby, přes knižní ilustraci, komiks až po animovaný film, přičemž podobně široké je užití technik od malby a kresby, přes koláže, asambláže či vyšívané objekty. Výstava v Památníku Leoše Janáčka představuje sérii výtvarně působivých papírových koláží, které Chalánková vytvořila v roce 2017 jako návrhy pro různé typy propagačních předmětů s motivy portrétů Leoše Janáčka a jeho blízkých pro Turistické informační centrum Brno. Vycházela přitom z historických fotografií z Archivu Leoše Janáčka.
Partnerem výstavy je TIC BRNO, příspěvková organizace.

Soutěžte s námi a vyhrajte 10 vstupenek (každá platí pro dvě osoby) do expozice MZM - Památníku Leoše Janáčka na výstavu Vendula Chalánková: Leoš a jeho drazí. Stačí jen odpovědět na soutěžní otázku a budete zařazeni do slosování.

Výstava k zhlédnutí od 7. 6. 2018, Moravské zemské muzeum, Památník Leoše Janáčka, Smetanova 14, Brno.

Soutěž probíhala od 05.06.2018 do 27.06.2018

Ve kterém roce se Leoš Janáček oženil?
a) 1881
b) 1891
c) 1895