Soutěž o 10 lístků na výstavu MZM - Chvála sběratelství

Chvála sběratelství: 200 let služby moravské kultuře a vědě

Výstava představí fenomén sběratelství, které vedlo v historii zpočátku ke vzniku kabinetů kuriozit či  přírodnin a později  samotných muzeí, jako bylo i Františkovo muzeum.  Společným jmenovatelem byla touha po poznání a shromažďování  hmotných dokladů z oblasti historie, umění i přírody.  Obrovské sbírky tak představují kulturní a přírodní dědictví národa. Ve výstavě se návštěvník seznámí i s významnými osobnostmi tehdejšího společenského, kulturního i vědeckého života, které se zasloužily o založení Františkova muzea. Ti a mnozí další propadli nejen vášni sběratelství, ale měli především touhu předávat tyto doklady poznání celému národu.  Návštěvník má tak jedinečnou možnost prohlédnout si cenné sbírkové předměty, které jsou ve sbírkách 200 let.

Soutěžte s námi a vyhrajte 5 vstupenek (každá platí pro dvě osoby) do expozice MZM - Dietrichsteinského paláce na výstavu Chvála sběratelství. Stačí jen odpovědět na soutěžní otázku a budete zařazeni do slosování.

Výstava k zhlédnutí od 9. 9. 2017, Moravské zemské muzeum, Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno

Soutěž probíhala od 26.03.2018 do 24.04.2018

Kolik stojí rodinné vstupné na tuto výstavu?
a) 150 Kč
b) 225 Kč
c) 285 Kč

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...