Přehled nejoblíbenějších destinací na dovolenou

Turismus je v posledních letech na vzestupu, což názorně dokládají počty turistů trávících dovolenou v jednotlivých destinacích. Zvyšují se také částky, které jsme ochotni za dovolenou vynaložit. Stejně tak se velmi často prodlužuje délka pobytu. A které zahraniční cíle se tedy těší největší oblibě?

Řecko, Chalkidiki, cestování

Řecko: maximální komfort

Jedničkou mezi leteckými zájezdy je nepochybně Řecko, které v sobě spojuje maximální komfort spolu s širokými možnostmi trávení dovolené. Za pozornost stojí zejména jedinečné ostrovy – Řecko a Chalkidiki, Rhodos, Zakynthos... To jsou zkrátka synonyma nádherné dovolené, která uspokojí i ty nejnáročnější cestovatele.

Chorvatsko: nepřekonaná klasika

V rámci nejlepšího poměru ceny a kvality je vítězem Chorvatsko, které je oblíbená zejména díky dobré dostupnosti autem, krásnými plážemi a zátokami. Pro nejednoho Čecha je důležitá také snadná komunikace s místními, přítomnost českých policistů apod.

Slovensko: nekonečná rozmanitost

Čím dál výše se v žebříčku oblíbených destinací posouvá Slovensko. Čeští turisté si znovu hledají cestu do sousední země, která je ideálním cílem pro letní i zimní dovolenou. Stejně tak má co nabídnout vyznavačům aktivní dovolené, ale také každému, kdo si chce odpočinout v termálních lázních apod.

Itálie: výborná kuchyně

Nejen výborná kuchyně stojí za oblibou Itálie. Důležitou roli hrají dlouhé písečné pláže, které jsou jako stvořené pro rodiny s dětmi. Stejně jako v případě Chorvatska je podstatnou výhodou také dobrá dostupnost autem. Ovšem opomenout nelze ani bohatou historii a spoustu jedinečných památek, kterými je Itálie proslulá. A nejedná se pouze o notoricky známá města, jako je Pisa, Řím, Verona, Benátky atd. Každé, i menší městečko má svou jedinečnou atmosféru.

Rakousko: okouzlující příroda

Nárůst zahraničních návštěvníků v posledních letech zaznamenává také Rakousko, které je oblíbenou destinací milovníků aktivní dovolené. V Rakousku si přijdou na své nejen vyznavači pěší turistiky, ale také zapálení cyklisté, kteří stále znovu a znovu žasnou nad kvalitní a rozsáhlou sítí cyklostezek. A blízkost Rakouska rovněž hraje v jeho prospěch!

Bulharsko: nádherné moře

Do centra pozornosti se po letech ústrků dostává také Bulharsko a směřují sem cesty čím dál více českých turistů. Tato krásná země, podobně jako Chorvatsko, nabízí čisté moře, krásné pláže a také příznivé ceny.

V seznamu samozřejmě nemohou chybět ani exotičtější destinace, jako je Thajsko nebo Bali. Stranou zájmu nezůstávají ani latinskoamerické země, zejména Mexiko, Dominikánská republika, Kuba nebo Venezuela. Právě zde jsou ideální podmínky pro milovníky relaxace, stejně jako pro vyznavače poznávacích zájezdů a poznávání odlišných kultur.