Když se na vysoké nedaří, co dál?

Co když se vysoká škola hned na začátku nezdaří a po prvním semestru ji musíte opustit? Vybrali jste si špatný obor na vysoké nebo vyšší odborné škole nebo se vám první semestr zkrátka nepovedl a vy musíte skončit? Co teď? Nevěšte hlavu, máme pro vás řešení.

Zkušenosti ze života studentů

„Po maturitě na gymnáziu jsem nastoupila na vysokou školu v Brně. Zpočátku jsem se snažila vší silou nezaostávat a všechny úkoly plnit do puntíku, nicméně nešlo to. Brzy mi došlo, že obor, který jsem si pro svoje následující studia zvolila, není vůbec pro mě.

„Škola mě nebaví a ráda bych studovala něco jiného. Co mám ale teď dělat? Mám se zapřít a do konce roku, než se dostanu na jinou vysokou, se na škole udržet, nebo studium ukončit a najít nějakou jinou alternativu?"

Ptá se mladá studentka pedagogické fakulty vysoké školy Masarykovy v Brně a dodává: „Nechci přijít o studentské výhody a ráda bych využila volný půlrok něčím smysluplným. Zároveň bych si ale potřebovala opravdu přivydělat, abych se z velké části osamostatnila a nebyla závislá na „kapesném" od rodičů, kteří mají sami peněz málo."

Stejnou situaci řeší několik dalších studentů, kterým se nepovedl začátek studia a školu opustit musí. Jak uvádí dvacetiletý Jakub, student přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity: „Studoval jsem všeobecné gymnázium a, jelikož mě oproti ostatním spolužákům bavila matematika a byl jsem v ní ze třídy nejlepší, rozhodl jsem se studovat finanční a pojistnou matematiku na přírodovědecké fakultě v Brně.„

„Přijímačky prakticky nebyly, vzali nás kolem tisícovky a semestr mohl začít. Bohužel již na začátku mi došlo, že, ač jsem na gymplu vynikal, tady si ani neškrtnu. Mé znalosti z matematických seminářů ze střední školy nedosahovaly ani předpokládaných znalostí pro povinné předměty. Doučování nepomohlo a já i přes veškerou snahu neprošel do dalšího semestru."

I Jakub si chce zachovat status studenta, dál se vzdělávat a zároveň mít možnost občasného přivýdělku ke studiu a následující rok zkusit štěstí s jiným oborem na vysoké škole.

PELICAN jazyková škola

Řešení je studium jazyků

Jak tedy vyřešit takové situace? Nejlepší možnost, která se nabízí, je studium jazyků. Jazykové školy dnes nenabízí pouze celoroční pomaturitní studium, nýbrž i studium pololetní, kdy buď přibírají studenty do stávajících tříd na druhý semestr, nebo tvoří třídy nové.

Studenti si zlepší jazykovou vybavenost a následující školní rok nastoupí na vysokou školu o něco chytřejší nebo budou shánět zaměstnání s lepším životopisem. Výuka navíc probíhá jen 4 hodiny denně, tudíž studenti stihnou i brigádu a nebudou zcela finančně závislí na rodičích.

Neváhejte a přihlaste se ke studiu co nejdříve, aby již nebyla kapacita jazykové školy naplněná.

Pomaturitní studium v druhém pololetí

Proč studovat pomaturitní studium jazyků v druhém pololetí?

 • Při zanechání studia na vysoké nebo vyšší odborné škole si zachováte status studenta a budete tak využívat nadále všech výhod, které z něho plynou.
 • Po absolvování kurzu budete jazykově vybavení pro následující studia.
  Díky znalosti jazyka získáte lepší pracovní místo.
 • Budete moci sledovat světové dění nejen z českého pohledu.
  Okruh vašich přátel se nebude omezovat pouze na česky mluvící jedince.
 • Získáte lepší kulturní přehled.
  Budete schopni sledovat filmy v originále.
 • Můžete si stále užívat studentského života a zároveň si přivydělávat

Kde se můžete do pomaturitního studia přihlásit

„Naše jazyková škola PELICAN se specializuje na výuku jazyků již od roku 2002. Díky letité zkušenosti a výběru těch nejlepších lektorů můžeme našim studentům zaručit tu nejlepší jazykovou přípravu."

„Otevíráme pomaturitní kurzy němčiny a angličtiny i v druhém pololetí. Studium s denní výukou činí 20 vyučovacích hodin od pondělí do pátku, každý student se tak do konce školního roku posune minimálně o jednu úroveň znalosti jazyka výš.„

Na konci roku studenti absolvují státní jazykovou zkoušku a získají mezinárodně uznávaný certifikát, který je důležitý jak v oblasti pracovní, tak i pro následující studia, kdy většina vysokých škol tento certifikát uznává místo povinné zkoušky z jazyka.

„Navíc si i ti studenti, kteří přichází v pololetí, udrží status studenta a mohou tak nadále využívat výhod, které ze statusu plynou."

Uvádí brněnská jazyková škola PELICAN, jejíž kurzy si můžete objednat již nyní na jejich internetové stránce www.skolapelican.com. K pomaturitnímu studium nabízí navíc zdarma kurz druhého jazyka dle výběru, a to už se vyplatí!

Takže pokud vše nevyšlo dle vašich představ, nezoufejte, využijte pomaturitní studium jazyků v druhém semestru a začněte v dalším roce s čistým štítem. Pospěšte si, počet zbývajících míst je omezený!

(P.R.)


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit