Vyrazte na dovolenou o poznání levněji díky slevám na internetu

Letos budeme na dovolené šetřit zas o něco víc. Jezdíme na kratší dobu do blízkých zemí a vlastní dopravou. Nabídky cestovních kanceláří jsou ale čím dál výhodnější a hlavně levnější. Proč?

Nabídky cestovních kanceláří jsou zase o něco levnější, než loni. Zvláště v Egyptě, Řecku či Turecku bojují prodejci letních dovolených s pověstí nebezpečných zemí. Turistických oblastí se přitom žádné vnitrostátní spory netýkají. Přesto klesla průměrná cena dovolené meziročně o 500 Kč.

Levně, ale přece

I zcela bezpečné lokality budou letos o něco levnější. Češi totiž na dovolené i letos šetří. Vyhledáváme krátké a levné zájezdy. Preferujeme vlastní dopravu nebo autobus. K moři se přesto chystá každý druhý Čech. Cestovky tak musí zlevnit prakticky všechny destinace.

levně

Hlavně online

Velkou roli hraje internet. Místo papírových katalogů hledáme letní dovolené se slevou na webu. Podle údajů CK Fisher prodej zájezdů přes internet vzrostl oproti loňsku až o 20%. Češi zkrátka objevili kouzlo slevových portálů. Ty letos nabízí ultralevné zájezdy nejen jako last minute, ale třeba i s měsíčním předstihem.

Hromadné slevy

Slevové portály mají na ceny zájezdů stejný vliv jako vývoj ekonomiky. Například brněnská cestovní kancelář České Kormidlo s.r.o. nyní nabízí 8denní zájezd do Chorvatska s All Inclusive se slevou 20%, jeho nabídku najdete zde. Podobně výhodné nabídky jsou typické pro last minute. Tuto dovolenou si však můžete naplánovat klidně až na září.

Levná dovolená přes internet je navíc zcela bezpečná. Pokud navštěvujete známé a osvědčené slevové portály, žádný podvod nehrozí. Společnosti jsou vždy pečlivě prověřené a pojištěné.


Kdo, kdy a kam jezdí?

  • Týdenní válení u moře v průměru jednou za dva roky dopřeje většina Čechů.
  • Doba dovolenek se zkrátila o jeden den. Nejoblíbenější jsou 9 denní zájezdy.
  • Stále vedou rodiny s dětmi. Pro ně je nejvíce výhodných programů a speciálních nabídek.
  • Přibývá i turistů nad 50 let. Na tom mají svou zásluhu dotační programy pro seniory, které lákají starší lidi na evropské pláže.
  • Letos je logicky největší zájem o dovolenou z kraje prázdnin. V prvním červencovém týdnu jsou totiž hned dva státní svátky.

4970053_s

Pro levnou dovolenou letos nemusíte vůbec riskovat, nikam chodit a dokonce ani zbytečně utrácet. Dovolenou na internetu objednáte z domova, s měsíčním předstihem a to na seriózních a osvědčených webech.

Stačí se například podívat na http://www.slevomat.cz/brno.


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit