Vaňkovka Fest láká na Kapitána Dema, Majka Spirita i Dana Bártu

Brno, 3. května 2023 – Od 21. do 30. června ožijí prostory vedle Galerie Vaňkovka tradičním multižánrovým festivalem Vaňkovka Fest. Na programu je vystoupení celé řady umělců, mezi jinými Dana Bárty, Kapitána Dema, Majka Spirita či skupiny Monkey Business. Již třetím rokem se zde zároveň při dance battle utkají nejlepší tanečníci z celé ČR. Vstup na festival je zdarma. Návštěvníkům je již nyní k dispozici zcela nový web.

koncert publikum fanousci

Letošní Vaňkovka Fest zahájí ve středu 21. června koncert kapely J.A.R. působící na české scéně již přes 33 let. Legendární jednotka akademického rapu představí v rámci vystoupení svůj nový setlist. „Ještě předtím se však na pódiu, které budu oproti loňským rokům větší a modernější, uskuteční benefiční show Jana Krause „Z očí do očí“ pro Nadační fond Emil. Jedním z hostů bude i Dan Bárta,“ popisuje Tomáš Knop, ředitel Galerie Vaňkovka Brno.

Ve čtvrtek 22. června pak prostory vedle nákupního centra rozezvučí Jiří Burian alias Kapitán Demo. O den později se návštěvníkům představí maďarský tribute band Reckless Roses, který připomene největší hity legendární americké hardrockové skupiny Guns N' Roses. Největším tahákem nedělního programu (25. června) bude vystoupení slavného slovenského rappera Majka Spirita. V ten samý den se rovněž již potřetí na parketu utkají tanečníci v rámci dance battle.

V úterý 27. června dostane ve Vaňkovce svůj prostor populární formát stand-up comedy. Pódium ovládnou přední české osobnosti tohoto žánru v čele s Lukášem Pavláskem, Ivou Pazderkovou či Adélou Elbel. Následující den se mohou příchozí těšit na hity zpěváka Matěje Ruperta, Terezy Černochové a skupiny Monkey Business. „Multižánrový festival pak ve čtvrtek 29. června jako již tradičně vyvrcholí písněmi Dana Bárty, letos za doprovodu legendární skupiny Alice. Jeho vystoupení patří každoročně mezi nejnavštěvovanější části programu, a to samé očekáváme i letos. O den později zakončí ročník 2023 třemi Anděli ověnčený rapper Smack One,“ doplňuje Tomáš Knop.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...