Festival Open (F)air Music se vrací na brněnské výstaviště

Brno, 19. května 2022 – Klub Fléda je po loňském úspěchu zpět s velkými koncerty Open (F)air Music, které proběhnou pod širým nebem na brněnském výstavišti. V letních červnových dnech se představí šest domácích kapel ve čtyřech koncertech a dva zahraniční interpreti. Akce opět proběhnou před pavilonem Morava, ikonickou stavbou bytostně spjatou s městem Brnem.

mig 21 tomas valonoha

První hvězdou koncertní série budou už 7. června Billy Talent. Kanadští emo-rockeři už téměř dvě dekády určují trendy ve světových hitparádách. Na svém kontě mají desítky hitů jako Fallen leaves nebo Surrender, které zná téměř každý. Nové album Crisis of Faith je navíc důkazem, že Billy Talent s časem zrají jako víno. Kapele původem z Ontaria předskakují kapely Leoniden a Creeper, které si ve střední Evropě budují čím dál větší fanouškovskou základnu. Koncert proběhne ve spolupráci s Rock for People.

Program pokračuje už 9. června, kdy pod širým nebem vystoupí domácí striptérsko-muzikální formace MIG 21. Brněnskému publiku dobře známí showmani v čele s Jiřím Macháčkem rozvířili na minulém Open (F)air divoký večírek. Jejich vystoupení platí za jedny z nejživelnějších a nejenergičtějších u nás. Loňské album Džus noci se setkalo s úspěchem jak u fanoušků, tak kritiky. Několik písní si už také našlo cestu do kánonu nejoblíbenějších písní kapely.

Rybičky 48 vystoupí se svou show podpořenou mocnými ohňostroji a pyro efekty 14. června. Pop-punková smršť, která za svoji kariéru odehrála více než tisíc koncertů a předskakovala legendárním The Offspring, letos oslavuje dvacetileté výročí. Kapela známá svými vtipnými a satirickými texty nedávno vydala nový singl Běž domů, Ivane. Ten na Youtube za necelé tři týdny stihl nasbírat téměř půl milionů zhlédnutí.

Pro obrovský loňský úspěch opakujeme také doposud největší koncert v historii Open (F)air Music, dvojkoncert J.A.R. a Monkey Business. Dvě kapely, které spolu soupeří o titul funkových králů, netřeba představovat. Spojuje je osoba centrálního mozku v podobě Romana Holého. Vystoupení kapel bývají beznadějně vyprodaná několik týdnů dopředu.

Sobota 18. června bude v režii crew Mindicted, která do Brna přiveze jedno z největší jmen současné drum and bass scény: belgického DJ a producenta Netsky. Ten má za sebou hraní na největších světových festivalech jako Coachella nebo Tomorrowland a je známý jako mistr remixů. V subžánru liquid funk je považovaný za bezkonkurenční hvězdu.

Letošní cyklus Open (F)air uzavře 23. června koncert, kdy se na pódiu v průběhu večera vystřídají hned dva interpreti: nespoutaná Gaia Mesiah a nitranští bernardýni Horkýže Slíže. Česká rocková stálice Gaia Mesiah se před lety vrátila po delší pauze s novou mízou, a od té doby válcuje domácí podia s nadpozemskou energií. Horkýže Slíže se svými refrény „silnými jak hovado“ baví publikum už neuvěřitelných 30 let. Stále je ale neopouští vtip i punkový duch. Jedinečné spojení dvou fenomenálních kapel.

Předprodej je spuštěn v síti smsticket.cz a goout.cz. Vstupenky se prodávají na každý koncert zvlášť, nelze koupit společnou vstupenku na více večerů.

Foto: Tomáš Valonoha


Související články: