Čtyřdenní Maraton hudby Brno 2018

Brno, 3. srpna 2018 - Pokud si za celý rok nemáte čas zajít na koncert, o prodlouženém víkendu, od 9. do 12. srpna, to můžete dohnat. V nabídce jsou hvězdná jména naší i zahraniční hudební scény, zajít si můžete na nový cirkus, jazz, rock, punk-rock, folklor, šansony, hiphop, crossover, beatbox, flašinety, Bezuliční busking, ale třeba také na ohňovou show nebo na kytarovou, klavírní či varhanní klasiku i na skvostnou mši Antonína Dvořáka.

Brno loni uspělo se zápisem do Sítě kreativních měst UNESCO a pyšní se titulem „město hudby“. Maraton hudby Brno nabízí desítky koncertů a happeningů, které na čtyři dny zaplní moravskou metropoli a umožní návštěvníkům zažít hudbu v mnoha jejích podobách. Pořadatelé festivalu hudbu milují a chtějí, aby si ji užilo co nejvíce posluchačů, letos jich očekávají přes 20.000. Část hudebního menu je proto nabízena bez bariér vstupného, stačí si jen vybrat a přijít.

Špičkoví francouzští akrobaté Cirque Inextremiste vystupující s bagrem, anglická punk rocková legenda The Adicts, kultovní Dog Eat Dog, proslulý americký saxofonista Kanny Garrett, ale také kytaroví mágové, mše Antonína Dvořáka na Petrově, Nekonečné varhany u jezuitů, klavírní maraton v pasáži Alfa s Ivo Kahánkem, šansony Chantal Poullain, folklor a oblíbený busking, letos obohacený o Mezinárodní setkání flašinetářů. To a mnohem víc je součástí letošní nabídky brněnského hudebního maratonu, který na jeden prodloužený víkend promění město ve velkou hudební stage.

Hlavní hvězdou programu je bezesporu šílený trojlístek akrobatů z Francie, kteří ignorují pravidla i gravitaci. Během představení jeden z nich vymění svoje kolečkové křeslo za bagr a spolu s kolegy rozjede nevídanou show. Největší jazzovou událostí brněnského hudebního léta zase bezesporu bude vystoupení izraelského pianisty Yarona Hermana a proslulého amerického saxofonisty Kennyho Garretta.

Atmosféru města dotvoří zahraniční buskeři jako Rob Falsini (Anglie), El-Loren (Itálie), ILHAAM (Francie), Mario Parizka (Rakousko) či Underground Funk Orchestra (Maďarsko), z českých účinkujících se můžete těšit například na Petra Vášu a Muchu, v rámci Pianoštafety na Ivo Kahánka a Davida Marečka, Barbara Maria Willi si do Reduty pozve své přátele a Nekonečné varhany u jezuitů rozezní například paní profesorka Alena Veselá, Petr Kolař či Hana Bartošová.

Kompletní program najdete na www.maratonhudby.cz


Kulturní akce v Brně

<<  Září 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  6
  7  8  910111213
141516181920
212324252627
282930    
Nejbližší akce
08.10. Milena Fucimanová: Hnízda v octu..
09.10. Milena Fucimanová: Hnízda v octu..
15.10. Milena Fucimanová: Hnízda v octu..
22.10. Agadir: Na strunách naděje, Oleg S..
Šalina 300x250