V Letohrádku Mitrovských prozradí vše o velikonočních tradicích

Brno, 7. dubna 2017 - Velikonoce patří k nejdůležitějším svátkům církevního roku. Pro věřící znamenají oslavu zmrtvýchvstání Krista po jeho ukřižování a ti ostatní se určitě těší na velikonoční vajíčka, pomlázku i veselou jarní výzdobu. V Letohrádku Mitrovských na Starém Brně bude až do 17. dubna probíhat floristická výstava, která navodí příjemnou atmosféru hlavních svátků jara.

Víte například co znamená červená barva na Velikonočním vajíčku nebo kolik podob může mít "jidáš"? Kromě pestrobarevných a voňavých květinových dekorací, které vznikly z různorodých přírodních materiálů nebudou chybět ani klasické předměty spojené s velikonočními svátky jako jsou žíly, řehtačky, klepače, beránci, pečivo, perníčky a mnohé další. Zajímavostí expozice budou slámové figury mládence s pomlázkou, děvčete s vajíčky a domácími zvířaty.

Ústředním tématem výstavy bude jeden z hlavních symbolů jara a především Velikonoc – vajíčko na nespočet způsobů. Vystaveno bude to nejlepší ze soukromé sbírky historických i novodobých kraslic z majetku ing. Ivany Berkovcové ze Střelic u Brna. Tato sbírka vznikla v roce 1968 a představuje kraslice z různých koutů jižní Moravy, ale i z Hané, Valašska či Chodska.

Návštěvníci se seznámí s původními vzory a motivy, které jsou mnohdy již dávno zapomenuty. Kraslice jsou zdobeny různorodými technikami – např. malováním, vyškrabáváním, voskovým reliéfem, děrováním, oblepováním trávou, slámou nebo provázky, drátováním apod. Na dětské návštěvníky pak čekají velmi oblíbená živá kuřátka. Výstava je otevřena denně kromě pondělků od 10 do 16 hodin.


Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

Tiskárna Brno (CCB)