Loutky v nemocnici v Divadle Radost

Brno, 10.3.2017 - Spolek Loutky v nemocnici připravil na sobotu 1. dubna 2017 od 18 hodin první aprílové odpoledne pro celou rodinu. V Divadle Radost představí 6 svých nejlepších loutkových inscenací, výtvarné, divadelní i hudební dílny, koncert a tančírnu. Jako host v programu vystoupí také Petr Váša. Vstupné je dobrovolné a výtěžek bude využit pro realizaci dalších návštěv nemocných dětí v Dětské nemocnici na Černopolní ulici v Brně.

Právě nemocnice a léčebny po celé republice jsou nejčastějším místem kde soubor působí. Ročně Loutky v nemocnici během více jak 400 návštěv odehrají tisíce představení a odzpívají tisíce písniček.

„Loutky v nemocnici se snaží prostřednictvím profesionálního loutkového divadla a písniček pomoci hospitalizovaným dětem zapomenout na jejich trápení tam, kde je to nejvíc potřeba – v nemocnicích. Je to velmi záslužná práce. Jsme rádi, že můžeme umožnit brněnským dětem sdílet jejich příběhy i když jsou zdravé a to třeba i společně s celou rodinou.“ uvádí k hostování souboru v Divadle Radost jeho ředitel Vlastimil Peška.

Během odpoledne na návštěvníky čekají úspěšné inscenace z posledních let: Tam, kde žijí divočiny, Bleděmodrý Petr, O červené Karkulce, Myši patří do nebe, Tygřík a nebo příběh Bílá velryba. „V některých představeních si s námi děti budou moci i zahrát, společně budeme také zpívat, tančit a vyrábět loutky. Některá představení naleznou i na zcela nečekaných místech, někdy budeme hrát dokonce jen pro dvě tři děti – stejně jako je tomu v nemocnici. Přijďte poznat jak léčí naše medicína. Přijďte na celé odpoledne a nebo třeba jen na jednu pohádku.“ zve na pestrý program Marka Míková, principálka souboru Loutky v nemocnici.

Více informací na www.divadloradost.cz a www.loutkyvnemocnici.cz. Rezervace: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

Šalina 300x250