Německý producent Löffler vnese na Flédu zvuky přírody

fleda lofflerBrno, 31. března 2017 - Headlinerem jarních Echoes bude 7. dubna německý producent a výtvarník Christian Löffler, který zde odstartuje své evropské turné k novému albu Mare. Doprovází ho hamburská vokalistka Mohna. Výsledná kombinace melancholie a euforie v živých vystoupeních ústí do zřetelných vrcholů, které na Flédě podtrhne unikátní světelná a vizuální show. Program sedmého dílu Echoes doplní koncert skupiny Ba:zel a DJs Jane Miltz, Alan Wood a Luke Nova.

Návštěvníci vyprodané Flédy byli v únoru svědky strhujícího vystoupení německého producenta Jana Blomqvista, který živým setem zahájil letošní Echoes. Jeho melodický elektro pop a minimalistické techno v dubnu vystřídá mistr magického minimalismu Christian Löffler (DE) a zpěvačka Mohna (DE) s živou verzí Lofflerova alba Mare (2016). Vzniklo uprostřed lesů v idylické části severního Německa na pobřeží Baltského moře, v oblasti, kde Löffler celý život žije. Zde se nechává inspirovat zvuky a obrazy přírody, které sám reinterpretuje prostřednictvím různých uměleckých médií - hudby, fotografování a malování. Po vytvoření základního rámce alba se uchýlil na samotu do malé dřevěné chaty u moře jen se skromným technickým vybavením pro produkci hudby a nahrávání přírodních ruchů.

„Mám obrovskou sbírku nahrávek. Jsem téměř každý den venku, nahrávám zvuky a fotím. Hlavně fotím, ale vždy mám s sebou i audio záznamník pro případ, že budu chtít zachytit nějaký krásný zvuk nebo okamžik,“ vysvětluje Christian Löffler v rozhovoru pro časopis XLR8R.

Festival elektronické hudby ECHOES pravidelně pořádá klub Fléda. Jeho cílem je představovat nejaktuálnější zahraniční projekty ale také nadějné české talenty elektronické scény. Dramaturgie akce dává prostor audiovizuálním performancím a experimentování s hranicemi analogové a digitální hudby. Löfflerovu premiérovou show kromě Mohny podpoří živé vystoupení elektro-akustického dua Ba:zel ve složení Daniel Vlček (ex GROUPE GUMA GUAR, Reverend Dick, Stresovicka Kramle) a Ewelina Chiu. Temně melancholická dvojice má za sebou několik úspěšných koncertů u nás i v zahraničí (např. s Dead Western nebo Shield Patterns). Line-up druhého vydaní Echoes 2017 doplní Djs Jane Miltz, Alan Wood a Luke Nova.


Kulturní akce v Brně

<<  Říjen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      2  3
  4  5  6  7  910
11121314151617
181921222324
252627293031
Nejbližší akce
28.10. Permon Cup 2021..
13.11. Koláčkový košt spojený se zpíváním..
25.11. Agadir: Na strunách naděje, Afam A..