Helios
Minerva

Víkendový divadelní festival v Dělňáku nabídne devět inscenací

Brno, 16. listopadu – Devět inscenací ve třech dnech nabídne divadelníBAF!, šestý ročník brněnského festivalu amatérského divadla. Konat se bude od 18. do 20. listopadu v Kulturním centru Líšeň v Dělňáku. Na festival se sjedou soubory z Prahy, Opavy, Přerova, Potštejna nebo Brandýsa nad Labem, zahrají samozřejmě i divadla brněnská. Festival divadelníBAF! je otevřen všem souborům, není dramaturgicky ani jinak omezen, proto na diváka čekají nejrůznější žánry.

„Těším se na páteční představení divadla Vdova po kapitánovi dunajské paroplavební společnosti, které letos postoupilo až do Jiráskova Hronova. V sobotu pak rádi uvidíme diváky nejen dospělé, ale i dětské. Dopoledne si užijí loutkový workshop, který je zdarma přístupný účastníkům festivalu i jeho divákům, a odpoledne se mohou těšit na komediální pohádku Sněhurka a trpajzlíci,“ řekl Alexandr Průša, festivalový náčelník.

Již tradičně budou součástí festivalu také rozborové semináře – každé představení zhodnotí odborní lektoři. Těchto hodnocení se mohou účastnit také diváci. Mohou tak nahlédnout do zákulisí divadelní hry, slyšet zajímavé názory a dokonce mohou do diskuzí vstupovat. „Amatérští divadelníci nemají moc možností, jak získat zpětnou vazbu od profesionálů. Jejich názory jsou pro nás důležité, obzvlášť pokud nám zbývá ještě vychytat některé chyby před postupovými přehlídkami, které se konají v únoru a v březnu,“ řekla Petra Coufalová, členka pořádajícího divadla Kabaret Sauvignon.

Představení budou hodnotit profesionální divadelníci, kteří mají vztah k amatérskému divadlu. Budou jimi Kateřina Baranowska, scénografka a režisérka, Jan Hnilička, herec, režisér, scenárista, a Martin Janoušek, herec, mim a hudebník.

Sobotní večer zpestří koncert brněnského pop-folkového hudebníka Václava Svobody, začne od 20:00.

A na co se lze těšit? Čeká nás například tragikomedie Honzo, vstávej! divadla Dostavník Přerov a divadlo ČERVIVEN nám dokáže, že Jde o princip. Po divadelní pauze u nás zažijí svůj comeback členové souboru Divadelní duo ToŤ se svým představením Na divadle.


Kulturní akce v Brně

<<  Duben 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejbližší akce
06.05. BlueFest Online..
Tiskárna Brno (CCB)