Helios
Minerva

Brněnská muzejní noc letos nabídne jedinečný after program v Industře

Brno, 12. května 2015 – Tradiční akce brněnských muzeí a galerií – Brněnská muzejní noc, která se v tomto roce uskuteční v sobotu 16. května, nabídne letos mimořádný after program s názvem Lufsy a Lumeny. Uskuteční se v kreativním centru – Industra sídlícím v areálu Mrazíren Rovner v Masné ulici 9 v Brně.

Již od 19 hodin budou moci návštěvníci opakovaně zhlédnout osmiminutovou troj-projekci. Hlavní audiovizuální a hudební program pak začne ve 23 hodin. Celá akce nese podtitul – Festival české nezávislé audiovizuální scény a Oficiální after program pro Brněnskou muzejní noc. Těšit se můžete na jedinečný audiovizuální zážitek, jaký Brno ještě nevidělo.

Zatímco oficiální program Brněnské muzejní noci se bude kolem 23. hodiny chýlit ke svému závěru, v Industře bude teprve na začátku. Hlavní organizátorka akce Šárka Telecká dodává: „After program se protáhne až do ranních hodin. Navazuje na celkovou koncepci, neslevuje z uměleckých kvalit a je vytvořen na míru návštěvníkům Brněnské muzejní noci.“

První část programu bude patřit imerzní jedenáctimetrové troj-projekci Sleepless Davida Možného. Od 23 hodin se představí tři krátké, formálně a prostorově specifické projekty. Tišší konceptuální kompozice Ladislava Železného – ZERO, spektakulární nástroj – Laserová struna ®udiho 22 a v rytmickém až tanečním pojetí se představí sdružení OPUKA.

Druhou polovinu večera zahájí hudební producent ALEFF, který zahraje mimo jiné skladby z čerstvě vydané desky Bear In The City, a kterého vizuálně doprovodí umělec David Možný. Následně se představí mistr beatů GORO WHITE DOG, který bude společně s vizuálním umělcem Michalem Fridrichem „komunikovat v minimalismu“. Večer zakončí příležitostné trio CAB + CIL + GND klidnějšími plochami, ale i fyzicky náročným duněním. Tvůrčím prostorem ke hře bude během trvání celé akce velkoplošná interaktivní videoinstalace od autorské dvojice sursur.

„Název Lufsy a Lumeny, označující jednotky hlasitosti a světelného toku, tak charakterizuje celou náplň akce a láskyplně jej zkracujeme jako LULU,“ komentuje Telecká.

Od 23 hodin vstupné 50 Kč, prodej na místě. Více informací o programu naleznete zde


Kulturní akce v Brně

<<  Duben 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejbližší akce
06.05. BlueFest Online..
Tiskárna Brno (CCB)