Helios
Minerva

Boskovice čekají čtyři dny divadla, hudby i výstav

Boskovice, 10. července 2014 – Čtyři dny nabitého programu, čtyři dny hudebních a divadelních vystoupení, filmových projekcí či výstav – právě takový bude již 22. ročník festivalu pro židovskou čtvrť – Boskovice 2014. Ten začal ve čtvrtek 10. července a potrvá až do neděle.

Divadelní program se letos uskuteční na několika scénách po celém městě. Vedle hlavního divadelního programu, který bude jako vždy probíhat v sobotu odpoledne na boskovickém hradě, bude divadelní představení hostit sokolovna, farská zahrada a hudebně-divadelní stan Potrvá na palouku před hradem.

První divadelní představení se uskuteční hned ve čtvrtek, kdy se na festivalu představí jako již poněkolikáté domácí boskovické amatérské divadlo NABOSO, tentokrát s inscenací Lhář, která vznikla podle románu dánského spisovatele Martina A. Hansena. Rovněž v sokolovně se v pátek uskuteční unikátní představní With Unarmed Forces, které vzešlo z divadelní spolupráce mezi dvěma významnými soubory ve svém oboru – vizuálním Clipa Theater (Izrael) a fyzickým Teatr Novogo Fronta (CZ/RU). Námět vznikl během návštěvy Teatr Novogo Fronta v Clipa Theater, během vyostřeného konfliktu mezi Izraelem a Gazou v listopadu 2012, kdy se Tel Aviv ocitl pod raketovým útokem.

„Leitmotivem sobotního divadelního bloku na hradě bude tentokrát tanec. A to moderní tanec ve svých rozličných podobách. Pro festivalového diváka jsme vybrali především polohy současného tance, které mají blízko k divadlu. Kromě krásy lidského těla a ladnosti pohybu tak tento druh tanečních představení přirozeně tíhne také k napětí a k dramatu,“ přiblížila divadelní program jeho dramaturgyně Magdaléna Kolářová. Diváci se mohou těšit na Taneční divadlo Honzy Pokusila a jeho představení Příběhy pana Brambory, Loco:motion company, Labutí jezero v podání Lachtaního divadla Honzy Kovaříka a na pohybovou akrobacii Vlkoryb Noriho Sawy.

Nedělní divadelní program ve farské zahradě bude zaměřen především na děti.  Dvě svá představení Detektiv Lupa a tajemná věž a Trpasličí pohádka zde zahraje DAMÚZA, následovat bude Divadlo plyšového medvídka s hrou Tři šermíři a Anička a letadýlko s představením Vivi tady nebydlí.

Několik divadelních představení se uskuteční také v hudebně-divadelním stanu Potrvá na palouku před boskovickým hradem. Účinkovat zde bude slavné královéhradecké divadlo DNO, blanenská Kolárka a divadlo Prkno z Veverské Bítýšky.

Součástí festivalového divadelního pořadu bude také páteční představení pro děti na boskovickém zámku, kde se v rámci Pohádkového hřebínku představí od 17 hodin divadlo Toy Machine s představením Rytíři.

(red)


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Duben 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejbližší akce
06.05. BlueFest Online..
Tiskárna Brno (CCB)