Blíží se jubilejní ročník festivalu francouzské kultury Bonjour Brno

francouzska vlajkaBrno, 8. dubna 2014 - Ve dnech 11.– 27. dubna se v jihomoravské metropoli uskuteční již 20. ročník tradičního festivalu francouzské kultury BONJOUR BRNO. V průběhu více než čtrnácti dní budou moci návštěvníci festivalu ochutnat nejen francouzskou kuchyni, ale především hudbu, divadlo a film.

„Už dvacet let se festivalu dostává vřelého přijetí ze strany brněnského publika. Abychom zvídavosti návštěvníků vyšli vstříc, chceme v Brně představit nová, originální vystoupení francouzských umělců a celkově nabídnout co nejpestřejší program,“ shrnuje Aude Martin, ředitelka Alliance Française Brno.

Letošní ročník otevře v pátek 11. 4. oslava 20. narozenin festivalu, která se ponese v duchu pomíjivých setkání světelných instalací, typografie a divadla českých a francouzských umělců. O víkendu 12.–13. 4. na oslavy naváže Koloniál, trh zboží a zážitků v hudebním klubu Fléda, který přinese ochutnávku francouzských specialit i hudby. Program nabídne mimo jiné koncert trumpetisty Ibrahima Maaloufa, vystoupení šansoniéra Joëla Brose nebo hudební pásmo spolku Cage de Scène věnované dílu George Brassense.

Vrcholem festivalu bude víkend 25.–27. 4. pod širým nebem i šapitó v parku Lužánky. Během dvou dní zde diváci budou moci zhlédnout desítku divadelních představení různých žánrů. Sobotní večer uzavře svérázné hudební seskupení Fuckin’Hell Orkestar z Rennes. Nedělní program se naopak ponese ve znamení odpočinku, kdy návštěvníci budou moci posnídat v „kino-šapitó“ nebo se zúčastnit tradičního turnaje v pétanque.

Nedílnou součástí festivalu bude také přehlídka francouzských filmů, která proběhne od 21. do 24. dubna v kině Art. Chybět nebude ani degustační týden ve francouzské restauraci La Bouchée a kurzy vaření v Alliance Française. Příznivci výtvarného umění se mohou těšit na vernisáž výstavy české výtvarnice Lenky Civade a na setkání s francouzským fotografem Rithem Banneyem.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Nejbližší akce

Žádné události

Tiskárna Brno (CCB)