Katedrálu sv. Petra a Pavla rozezní scénické provedení vánočních pastorel Jasnost nebeská

Brno, 22. listopadu 2013 – Jasnost nebeská, to je podtitul vánočního koncertu agentury Appassionata, jehož premiéra se uskuteční 28. prosince v Brně. Jeho návštěvníci se mohou těšit na scénické provedení vánočních pastorel v jedinečném prostředí katedrály sv. Petra a Pavla.

appassionata1

„Ti, kteří přijdou, budou obohaceni o příjemný umělecký zážitek a zcela jistě odejdou s úsměvem na tváři, protože ani vážná hudba nemusí být vážná," říká za pořadatele Alice Pekařová. Během Jasnosti nebeské uvedou sólisté, sbor, dětský sbor a orchestr scénické provedení vánočních pastorel, jejichž autory jsou čeští barokní skladatelé. Koncertní představení ukáže nejen tradici barokních vánočních her. Nově je totiž propojeno příběhem, ve kterém se mísí vznešená esoterika s humorem a vytváří tak pestrý kolorit vánočních nálad.

Protagonisty představení jsou sbor a orchestr Ensemble Damian uměleckého vedoucího Tomáše Hanzlíka, který se dlouhodobě věnuje vizualizaci a aktualizaci barokních oper, a dětský pěvecký sbor Primavera. Autorkou originálních, ručně dělaných kostýmů je Vendula Johnová.

Představení Jasnost nebeská rozezní katedrálu sv. Petra a Pavla v Brně premiérově v sobotu 28. prosince 2013 a v repríze v neděli 5. ledna 2014. Vstupenky v ceně 350,-Kč zakoupíte v obvyklých předprodejích. Více informací naleznete na oficiálních stránkách pořadatelské agentury Appassionata.

foto: archiv pořadatelů


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události