Střelické strunobraní láká na pestrost žánrů

Brno, 13. května 2013 – Třídenní přehlídku kapel napříč žánry slibuje jedenáctý ročník festivalu Střelické strunobraní. Od 14. do 16. června se ve Střelicích u Brna představí nejen osvědčená jména jako Roman Dragoun nebo Vlasta Redl, ale také mladé nadějné kapely. „Program jsme rozšířili a zpestřili," říká hlavní organizátor Josef Machát. Návštěvníci se tak mohou těšit také na divadelní představení, stand-up comedy, noc s cimbálovou muzikou nebo recitál chrámového sboru.

strunobrani1

Střelické strunobraní připravilo letos hned několik aktivit pro děti. Každý festivalový den je připravena jedna divadelní pohádka, navíc bude nejmenším návštěvníkům věnováno každý den 20 minut s projektem Celé Česko čte dětem.

Nejdramatičtější změny doznal páteční program. Tradiční hudební scéna bude nahrazena vystoupením komika a písničkáře Arnošta Frauenberga, po něm se podiu objeví Divadelní společnost Josefa Dvořáka se hrou Čochtan vypravuje. Večer si budou moci všichni návštěvníci užít ve společnosti cimbálové muziky Koliba.

strunobrani pruh22

Na sobotu připravili organizátoři pro návštěvníky Jarmark tradičních řemesel a vernisáž obrazů Rájem rozhlednovým. Rozběhne se i hudební program. V divácké soutěži O KORUNovacY se utkají brněnské kapely D.N.A., Mlčeti dřevo a Tři masa. V odpoledním programu bude mít nově svůj prostor i projekt Open Mic, který přijede představit především jeho duchovní otec Jan Řepka a trojice písničkářů Marek Vojtěch, Zenový čaj a Krystýna Skalická.

Těsně před hlavním večerním programem udělí pořadatelé čestné Doživotní vstupenky lidem, kteří se podle jejich názoru zasluhují o rozvoj a propagaci muziky malých žánrů. Pak už se všichni návštěvníci budou moci těšit na hudební Galavečer, který odstartuje nadupaná ska-rocková partička 9431 z Tanvaldu. Po ní se na podiu objeví bigbeatová legenda Roman Dragoun, po jehož sólovém recitálu vystoupí francouzský šansoniér Joel Bros se svou kapelou. Po již tradičním hudebním překvapení, které pořadatelé prozrazují až několik dní před zahájením festivalu, vystoupí fenomenální Vlasta Redl se svými přáteli Montym a Arnoštem Frauenbergem. Našlapaný program ještě doplní stále věhlasnější Jarret a řádivá brněnská partička Poletíme.

Nedělní festivalový den bude věnován především dětem výše zmíněnými aktivitami. Hudební dění obstará od 15:00 recitál chrámového sboru Danielis z Rousínova.

„Festival je nekomerční, pořadatelé pracují bez nároku na odměnu, neklademe si za cíl zisk ale dobrý pocit návštěvníka a muzikantů, nabízíme ryze moravské produkty jako víno, domácí pochutiny ze zabíjačky a pálenky," láká Machát na strunobraní.

Festival Střelické strunobraní pořádá Sdružení občanů pro kulturu – Sešlost.

(red), foto: archiv pořadatelů


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události