V Brně začínají Dny portugalsky mluvících zemí

portugalskoBrno, 2. května 2013 – Kultura portugalsky mluvících zemí bude společným tématem výstav, koncertů, filmů a přednášek, které se uskuteční v rámci tematického festivalu od 2. do 16. května v Brně. Vstup na všechny akce v rámci festivalu je zdarma.

Filmová sekce se odehraje v kině Art a bude se skládat ze čtyř večerů, v rámci kterých budou představeny dva bloky krátkých portugalských filmů od tvůrců s velkým potenciálem, včetně dokumentu o architektonické a nedávno zesnulé hvězdě Oscaru Niemayerovi. Jako poslední potom bude představen mozambický film Náměsíčná země, který zachycuje dojemný příběh chlapce hledajícího svou matku.

Partnerem festivalu je bistro Růžová slepička na Jánské 12, kde bude po celou dobu festivalu podávána brazilská káva, koktejly a festivalové menu, přičemž jeden z večerů bude věnován ochutnávce těchto brazilských delikates. Do programu tohoto festivalu je zařazena rovněž výstava Architektura portugalskýma očima, kde budou vystavovat Sérgio Loureiro a Maria Conceicao Pires momenty ze všedního života v Portugalsku i mimo něj. Dynamickou bubenickou show na nádvoří Domu pánů z Kunštátu předvede 9. května skupina Tam-Tam Batucada. Celý festival bude doplněn přednáškami o brazilské literatuře, reáliích a autorským čtením PhDr. Marie Havlíkové a jejich studentů.

Cílem festivalu je uspořádat pro českou veřejnost exkurz do bohaté kultury portugalsky mluvících zemí, a to nejen Portugalska, ale i Timoru Leste, Goy nebo Mosambiku. Festival je určen všem, kteří chtějí zažít netradiční kulturní program a poznat kulturu, která je té české v něčem velmi blízká a inspirativní. Na Dny kultury portugalsky mluvících zemí kultury zavítá kromě jiných zajímavých hostů také delegace z velvyslanectví Brazílie v Praze, která se na pořádání festivalu finančně spolupodílí.

Festival Dny kultury portugalsky mluvících zemí pořádá občanské sdružení Centrum lusofonní kultury Brno společně se studenty portugalštiny filozofické fakulty Masarykovy univerzity Brno.

(red)


Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Nejbližší akce

Žádné události

Tiskárna Brno (CCB)