Festival Bonjour Brno je v plném proudu, v Artu promítají filmy Chrise Markera

Brno, 11. dubna 2013 - Festival Bonjour Brno pokračuje na plné obrátky ve francouzském duchu také v druhém dubnovém týdnu. Oblíbenou součástí festivalu se stala přehlídka francouzských filmů v kině Art. Ani letos nebudou chybět zajímavé snímky a tentokrát se můžeme těšit na čtyři dny ve znamení jednoho z nejvýznamnějších režisérů světové kinematografie Chrise Markera, který jako první natočil dokumentární esej. Přehlídka se uskuteční od 11. do 14. dubna v kině Art a nabídne značnou část rozmanitého díla tohoto geniálního autora.

Film-a-klapka-02

Tuto část přehlídky doplní rovněž filmy dalších režisérů, kteří se nechali Markerovou tvorbou ovlivnit nebo s ní jinak souvisejí. I nadále mohou zájemci v prostorách Francouzské aliance zhlédnout výstavu Hledání Malého prince, jejímiž autory jsou studenti Gymnázia T. G. Masaryka ze Zastávky u Brna.

Organizátorem festivalu Bonjour Brno je Alliance Française Brno. Hlavním cílem této české neziskové organizace je šíření francouzské kultury a jazyka v Brně a na jižní Moravě. Festival se koná za finanční podpory statutárního města Brna. Záštitu nad festivalem převzali: primátor statutárního města Brna Roman Onderka, hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a velvyslanec Francie v ČR Pierre Lévy.


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně