Březen v Sále Břetislava Bakaly

Brno, 12. března 2013 - Pokud rádi poznáváte cizí kulturu a místa, zajímáte se o lidská práva nebo jste milovníci divadla, zavítejte v březnu do Sálu Břetislava Bakaly. Pestrá březnová nabídka vám jako první nabídne Japonské frašky kjógen – Buaku a Bóšibari v podání kjótského tradičního rodu Šigejama a Malého divadla kjógenu.

Sal Bretislava Bakaly

Mimořádnou frašku Buaku uvedou japonští profesionálové 5. března v 19 hodin ve Velkém sále poprvé v Evropě! Hra je mimořádně obtížná, hercům však dává jedinečnou šanci ukázat hloubku svého hereckého umění a divákovi plně vychutnat si skutečnou sílu tohoto prastarého žánru. V provedení kjótské rodiny Šigejama se pak jedná o opravdovou lahůdku a zcela mimořádný divácký zážitek. Brněnští herci Malého divadla kjógenu uvedou v rámci večera frašku Bóšibari (Připoutaný k tyči), kterou nazkoušeli pod vedením Šigejamy Šimeho, jednoho z kjótských herců tradiční školy Ókura.

Ve středu 6. března si od 19 hodin můžete vychutnat mimořádný koncert s názvem „1913-23-33", věnovaný čtyřem z největších hudebních skladatelů 20. století, kteří letos slaví svá životní jubilea. Legendární skladby Benjamina Brittena, Györgye Ligetiho, Witolda Lutosłavského a Henryka Goreckého zahraje soubor Brno Contemporary Orchestra, který se věnuje výhradně moderní a současné klasické hudbě.

V úterý 12. března se díky cestovatelské diashow Martina Loewa octnete na Madagaskaru, ostrově skotačivých lemurů, záhadných chameleónů, věkovitých baobabů a srdečných domorodců, a budete přihlížet dobrodružnému putování přes hory, řeky, pralesy i savany, hliněné vesnice, strašidelná skalní města i romantické pláže s palmami. Prostřednictvím velkoplošné multimediální projekce zažijete příběh velké cesty plný úžasných fotografií, poutavého vyprávění a krásné hudby. Začátek promítání je v 19 hodin.

V březnu se tradičně koná Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který v České republice hostí čtyřicet měst. V Brně už 15. ročník tohoto festivalu proběhne od 18. do 26. března a upozorní na nebezpečné tendence, které se poslední dobou objevují v české společnosti. Provokativní otázkou Bojíte se snášet? chce festival otevřít debatu o sílící netoleranci, rasismu a diskriminaci. Festival tak reaguje na současný stav společnosti v České republice, v níž narůstají tlaky způsobené ekonomickým vývojem a jeho sociálními dopady i krizí politických autorit.

Termíny projekcí v Sále Břetislava Bakaly:

  • Úterý 19. 3. - školní projekce 8.30 a 10.30, veřejné projekce 18.00 a 20.30
  • Středa 20. 3. - veřejné projekce 18.00 a 20.30
  • Čtvrtek 21. 3. - školní projekce 8.30 a 10.30
  • Pátek 22. 3. - školní projekce 8.30 a 10.30, veřejné projekce 18.00 a 20.30
  • Pondělí 25. 3. - školní projekce 8.30 a 10.30

Další promítací místa festivalu v Brně jsou v kině Art, v HaDivadle a v Moravské galerii v Brně. Bližší informace naleznete na webových stránkách festivalu www.jedensvet.cz.

Ve čtvrtek 21. března v 19 hodin uvede taneční soubor Mimi fortunae obnovenou premiéru baladické hororově komediální hry Kytice, jejímž námětem je 6 básní ze stejnojmenné slavné sbírky Karla Jaromíra Erbena. Tvůrci Hana Smičková-Látalová, Zuzana Solčányová a Jaroslav Slavoj Látal však ke ztvárnění příběhů Erbenových postav používají nejen Erbenovy verše, ale také běžné mluvené slovo a pohybovou techniku scénického tance, čímž dosahují velmi sugestivního zážitku.

Březnový program v Sále Břetislava Bakaly završí 27. března v 18 hodin slavnostní ukončení největší cestovatelské a outdoorové akce u nás – filmového festivalu Expediční kamera. Tento unikátní projekt vám přinese sedm nejlepších filmů sezóny z celého světa. Čeká vás nabitý večer plný dobrodružství, napětí, úžasných záběrů i výkonů. V rámci doprovodného programu můžete zhlédnout výstavu fotek a zúčastnit se přednášek nebo soutěžit o hodnotné ceny.

Bližší informace naleznete na www.bbakaly.cz.

Vyšlo v Brno Business & Style

Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události