Březen v Sále Břetislava Bakaly

Brno, 12. března 2013 - Pokud rádi poznáváte cizí kulturu a místa, zajímáte se o lidská práva nebo jste milovníci divadla, zavítejte v březnu do Sálu Břetislava Bakaly. Pestrá březnová nabídka vám jako první nabídne Japonské frašky kjógen – Buaku a Bóšibari v podání kjótského tradičního rodu Šigejama a Malého divadla kjógenu.

Sal Bretislava Bakaly

Mimořádnou frašku Buaku uvedou japonští profesionálové 5. března v 19 hodin ve Velkém sále poprvé v Evropě! Hra je mimořádně obtížná, hercům však dává jedinečnou šanci ukázat hloubku svého hereckého umění a divákovi plně vychutnat si skutečnou sílu tohoto prastarého žánru. V provedení kjótské rodiny Šigejama se pak jedná o opravdovou lahůdku a zcela mimořádný divácký zážitek. Brněnští herci Malého divadla kjógenu uvedou v rámci večera frašku Bóšibari (Připoutaný k tyči), kterou nazkoušeli pod vedením Šigejamy Šimeho, jednoho z kjótských herců tradiční školy Ókura.

Ve středu 6. března si od 19 hodin můžete vychutnat mimořádný koncert s názvem „1913-23-33", věnovaný čtyřem z největších hudebních skladatelů 20. století, kteří letos slaví svá životní jubilea. Legendární skladby Benjamina Brittena, Györgye Ligetiho, Witolda Lutosłavského a Henryka Goreckého zahraje soubor Brno Contemporary Orchestra, který se věnuje výhradně moderní a současné klasické hudbě.

V úterý 12. března se díky cestovatelské diashow Martina Loewa octnete na Madagaskaru, ostrově skotačivých lemurů, záhadných chameleónů, věkovitých baobabů a srdečných domorodců, a budete přihlížet dobrodružnému putování přes hory, řeky, pralesy i savany, hliněné vesnice, strašidelná skalní města i romantické pláže s palmami. Prostřednictvím velkoplošné multimediální projekce zažijete příběh velké cesty plný úžasných fotografií, poutavého vyprávění a krásné hudby. Začátek promítání je v 19 hodin.

V březnu se tradičně koná Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který v České republice hostí čtyřicet měst. V Brně už 15. ročník tohoto festivalu proběhne od 18. do 26. března a upozorní na nebezpečné tendence, které se poslední dobou objevují v české společnosti. Provokativní otázkou Bojíte se snášet? chce festival otevřít debatu o sílící netoleranci, rasismu a diskriminaci. Festival tak reaguje na současný stav společnosti v České republice, v níž narůstají tlaky způsobené ekonomickým vývojem a jeho sociálními dopady i krizí politických autorit.

Termíny projekcí v Sále Břetislava Bakaly:

  • Úterý 19. 3. - školní projekce 8.30 a 10.30, veřejné projekce 18.00 a 20.30
  • Středa 20. 3. - veřejné projekce 18.00 a 20.30
  • Čtvrtek 21. 3. - školní projekce 8.30 a 10.30
  • Pátek 22. 3. - školní projekce 8.30 a 10.30, veřejné projekce 18.00 a 20.30
  • Pondělí 25. 3. - školní projekce 8.30 a 10.30

Další promítací místa festivalu v Brně jsou v kině Art, v HaDivadle a v Moravské galerii v Brně. Bližší informace naleznete na webových stránkách festivalu www.jedensvet.cz.

Ve čtvrtek 21. března v 19 hodin uvede taneční soubor Mimi fortunae obnovenou premiéru baladické hororově komediální hry Kytice, jejímž námětem je 6 básní ze stejnojmenné slavné sbírky Karla Jaromíra Erbena. Tvůrci Hana Smičková-Látalová, Zuzana Solčányová a Jaroslav Slavoj Látal však ke ztvárnění příběhů Erbenových postav používají nejen Erbenovy verše, ale také běžné mluvené slovo a pohybovou techniku scénického tance, čímž dosahují velmi sugestivního zážitku.

Březnový program v Sále Břetislava Bakaly završí 27. března v 18 hodin slavnostní ukončení největší cestovatelské a outdoorové akce u nás – filmového festivalu Expediční kamera. Tento unikátní projekt vám přinese sedm nejlepších filmů sezóny z celého světa. Čeká vás nabitý večer plný dobrodružství, napětí, úžasných záběrů i výkonů. V rámci doprovodného programu můžete zhlédnout výstavu fotek a zúčastnit se přednášek nebo soutěžit o hodnotné ceny.

Bližší informace naleznete na www.bbakaly.cz.

Vyšlo v Brno Business & Style

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události