Začínají Brněnské gospelové dny

Brno, 8. října 2012 – Naučit se za jediný víkend zpívat gospel a zažít koncert přímo na pódiu v roli zpěváka gospelového sboru? Takovou příležitost nabídnou zájemcům Brněnské gospelové dny, které se uskuteční od pátku 26. do neděle 28. října. Jejich hlavní součástí totiž bude gospelová dílna vedená vynikající zpěvačkou a sbormistryní Karen Gibson, která je průkopnicí gospelu ve Velké Británii.

karen_gibson_gospel

Gospelová dílna dá návštěvníkům možnost příjemně se unavit usilovným zkoušením, načerpat spoustu energie a především zcela propadnout osobitému hudebnímu stylu, jakým je moderní gospel. Uskuteční se v pátek 26. října od 17 hodin a celou sobotu 27. října v centru Maják na Lesné, Dusíkova 5, Brno. V neděli 28. října dopoledne bude zkoušení pokračovat v Sále Břetislava Bakaly v Bílém domě, Žerotínovo náměstí 6, Brno. Tam se také od 17 hodin uskuteční závěrečný koncert Brněnských gospelových dní Gospel Evening. Na koncertě k 10. výročí založení Brno Gospel Choir uslyšíte kromě jubilující souboru rovněž plzeňský Touch of Gospel a obří unikátní sbor složený z účastníků dílny Brněnských gospelových dní.

Více informací o koncertě i gospelové dílně naleznete na stránkách www.brnogospel.cz/bgd, na nichž se můžete i přihlásit k účasti na dílně či si rezervovat vstupenky na Gospel Evening.

Pořadateli letošních Brněnských gospelových dní jsou Brno Gospel Choir a Turistické informační centrum města Brna. Manažerkou Brněnských gospelových dní je Zuzana Petlanová, sbormistryně a zakladatelka Brno Gospel Choir.

Vstupenky na koncert Gospel evening jsou k dostání na Běhounské ulici v předprodeji za 120 Kč, na místě lidé zaplatí 180 Kč.

Stručný program Brněnských gospelových dní:

Pátek 26. 10. od 17 hod. a sobota 27.10. Centrum Maják na Lesné gospelová dílna

Neděle 28. 10. dopoledne Sál Břetislava Bakaly gospelová dílna – zkouška na závěrečný koncert

Neděle 28.10. od 17 hod. Sál Břetislava Bakaly Gospel evening – závěrečný koncert

(red), foto: Karen Gibson, archiv pořadatelů


Související články: