Tales of Sahara: Festival orientální kultury v Brně

Brno, 4. října 2012 – Všichni příznivci tance a kultury orientálních zemí by od 10. do 14. října neměli opomenout program již třetího ročníku mezinárodního festivalu Tales of Sahara. Na několika místech v Brně pro ně budou připraveny tematické přednášky, taneční vystoupení a workshopy, divadelní představení nebo ochutnávky arabských specialit. O akci za organizátory ze sdružení Orient Vision informovala Tereza Dvořáková.

talesofsahara

Festival začne přednáškami v brněnském Klubu cestovatelů. V pátek 12. října se pak rozjede taneční maratón vystoupení a workshopů, který bude trvat až do neděle. Večerní Openstage program promění Kulturní centrum Stadion na Orient v pravém slova smyslu. Návštěvníci uvidí taneční vystoupení amatérských i profesionálních tanečnic a souborů, finále taneční soutěže a přehlídku kostýmů od prestižních návrhářů. Během celého večera budete moci ochutnat arabské speciality nebo nakoupit orientální zboží. Vstup na Openstage program bude pro všechny zdarma.

a_saharaSobotní a nedělní program nabídne přednášky a taneční semináře v Kulturním centru Stadion a Studiu ZEN. V Divadle Bolka Polívky se v sobotu uskuteční hlavní bod festivalu – tanečně-divadelní představení, kde se představí všichni hosté festivalu, mezi nimiž jsou zvučná jména jako Elis Pinheiro z Brazílie, Osama Farag z Egypta, Khalida z Belgie nebo Katalin Schäfer z Maďarska. Kromě tance návštěvníci uvidí i krátké herecké scénky utvářející příběh a provádějící diváka orientální kulturou.

Pořadatelem festivalu je občanské sdružení Orient Vision, které se věnuje vzdělávání veřejnosti a pořádá osvětové akce na téma tradic a tanců orientálních zemí. Festival se koná za finanční podpory statutárního města Brna a Nadace život umělce a záštitu nad ním převzali starosta městské části Brno-střed Libor Šťástka a primátor města Brna Roman Onderka.

Kompletní program festivalu naleznete na stránkách www.festivaltance.com.

(red), ilustrační foto: archiv organizátorů


Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30     
Nejbližší akce
31.10. Agadir: Současná slovenská poezie ..