Tales of Sahara: Festival orientální kultury v Brně

Brno, 4. října 2012 – Všichni příznivci tance a kultury orientálních zemí by od 10. do 14. října neměli opomenout program již třetího ročníku mezinárodního festivalu Tales of Sahara. Na několika místech v Brně pro ně budou připraveny tematické přednášky, taneční vystoupení a workshopy, divadelní představení nebo ochutnávky arabských specialit. O akci za organizátory ze sdružení Orient Vision informovala Tereza Dvořáková.

talesofsahara

Festival začne přednáškami v brněnském Klubu cestovatelů. V pátek 12. října se pak rozjede taneční maratón vystoupení a workshopů, který bude trvat až do neděle. Večerní Openstage program promění Kulturní centrum Stadion na Orient v pravém slova smyslu. Návštěvníci uvidí taneční vystoupení amatérských i profesionálních tanečnic a souborů, finále taneční soutěže a přehlídku kostýmů od prestižních návrhářů. Během celého večera budete moci ochutnat arabské speciality nebo nakoupit orientální zboží. Vstup na Openstage program bude pro všechny zdarma.

a_saharaSobotní a nedělní program nabídne přednášky a taneční semináře v Kulturním centru Stadion a Studiu ZEN. V Divadle Bolka Polívky se v sobotu uskuteční hlavní bod festivalu – tanečně-divadelní představení, kde se představí všichni hosté festivalu, mezi nimiž jsou zvučná jména jako Elis Pinheiro z Brazílie, Osama Farag z Egypta, Khalida z Belgie nebo Katalin Schäfer z Maďarska. Kromě tance návštěvníci uvidí i krátké herecké scénky utvářející příběh a provádějící diváka orientální kulturou.

Pořadatelem festivalu je občanské sdružení Orient Vision, které se věnuje vzdělávání veřejnosti a pořádá osvětové akce na téma tradic a tanců orientálních zemí. Festival se koná za finanční podpory statutárního města Brna a Nadace život umělce a záštitu nad ním převzali starosta městské části Brno-střed Libor Šťástka a primátor města Brna Roman Onderka.

Kompletní program festivalu naleznete na stránkách www.festivaltance.com.

(red), ilustrační foto: archiv organizátorů


5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události