Do Brna přijede spisovatelka Joy Fieldingová

Brno, 25. září 2012 – V rámci svého evropského turné se v Brně zastaví královna kanadského psychothrilleru Joy Fieldingová. Spisovatelka se v úterý 16. října od 17.00 představí na autogramiádě v Knihách Dobrovský na Joštově ulici. Překladu do češtiny se dočkalo na dvacet jejích románů, kterých se u nás dohromady prodalo přes 900 tisíc výtisků.

joy_fielding

Spisovatelka sklízí se svými knihami úspěchy po celém světě. Její příběhy byly přeloženy do 25 jazyků a řada z nich se kromě označení „bestseller" dočkala filmové nebo televizní adaptace (Jane utíká, Ta druhá, Teď neplač, Nic mi neprozrazuj ad.)

Fieldingová se ve svých románech věnuje problémům, se kterými se potýkají moderní ženy. Skrze čtivé příběhy se Fieldingová snaží upozorňovat na vážná témata, jako jsou domácí násilí, sexuální zneužívání či vážná nemoc. V rámci komerční beletrie vytváří uvěřitelné ženské postavy.

Zatím poslední román Fieldingové Až ji uvidíš vyšel v České republice letos v dubnu. Padesátnice Marcy v něm na cestě deštivým Irskem oplakává dvojitou ztrátu – před dvěma lety tu v moři beze stopy zmizela její jednadvacetiletá dcery a nyní ji opustil manžel. Dovolená v Irsku měla být oslavou pětadvacetiletého výročí svatby, krátce předtím však Marcyin manžel odešel s mladou golfistkou. Marcy je zničená, vyčítá si blížící se rozvod a především si stále není schopna připustit smrt dcery. Jako i v řadě dalších svých románů, i zde se Fieldingová zaměřuje na vztahy mezi matkami a dcerami.

Joy Fieldingová (*1945) se narodila jako Joy Teppermanová v Torontu. Příjmení Fieldingová přijala na počátku své literární kariéry jako poctu anglickému spisovateli z 18. století Henrymu Fieldingovi. Po ukončení univerzitních studií se stala herečkou, působila na několika kanadských divadelních scénách a v televizi. Ambice ji zavedly až do Hollywoodu, ale rozčarování urychlilo její návrat domů, kde se rozhodla uskutečnit své dávné přání – psát.

(red), foto: Joy Fieldingová, zdroj: archiv Euromedia Group


5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události