Do Brna přijede spisovatelka Joy Fieldingová

Brno, 25. září 2012 – V rámci svého evropského turné se v Brně zastaví královna kanadského psychothrilleru Joy Fieldingová. Spisovatelka se v úterý 16. října od 17.00 představí na autogramiádě v Knihách Dobrovský na Joštově ulici. Překladu do češtiny se dočkalo na dvacet jejích románů, kterých se u nás dohromady prodalo přes 900 tisíc výtisků.

joy_fielding

Spisovatelka sklízí se svými knihami úspěchy po celém světě. Její příběhy byly přeloženy do 25 jazyků a řada z nich se kromě označení „bestseller" dočkala filmové nebo televizní adaptace (Jane utíká, Ta druhá, Teď neplač, Nic mi neprozrazuj ad.)

Fieldingová se ve svých románech věnuje problémům, se kterými se potýkají moderní ženy. Skrze čtivé příběhy se Fieldingová snaží upozorňovat na vážná témata, jako jsou domácí násilí, sexuální zneužívání či vážná nemoc. V rámci komerční beletrie vytváří uvěřitelné ženské postavy.

Zatím poslední román Fieldingové Až ji uvidíš vyšel v České republice letos v dubnu. Padesátnice Marcy v něm na cestě deštivým Irskem oplakává dvojitou ztrátu – před dvěma lety tu v moři beze stopy zmizela její jednadvacetiletá dcery a nyní ji opustil manžel. Dovolená v Irsku měla být oslavou pětadvacetiletého výročí svatby, krátce předtím však Marcyin manžel odešel s mladou golfistkou. Marcy je zničená, vyčítá si blížící se rozvod a především si stále není schopna připustit smrt dcery. Jako i v řadě dalších svých románů, i zde se Fieldingová zaměřuje na vztahy mezi matkami a dcerami.

Joy Fieldingová (*1945) se narodila jako Joy Teppermanová v Torontu. Příjmení Fieldingová přijala na počátku své literární kariéry jako poctu anglickému spisovateli z 18. století Henrymu Fieldingovi. Po ukončení univerzitních studií se stala herečkou, působila na několika kanadských divadelních scénách a v televizi. Ambice ji zavedly až do Hollywoodu, ale rozčarování urychlilo její návrat domů, kde se rozhodla uskutečnit své dávné přání – psát.

(red), foto: Joy Fieldingová, zdroj: archiv Euromedia Group


Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    
  4  5  6  7  8  910
1112151617
18192021222324
252627282930 
Nejbližší akce
31.10. Agadir: Současná slovenská poezie ..