C. D. Payne přijíždí na Turné v hajzlu: Možná způsobím mezinárodní incident

Brno, 7 září 2012 – Američan C. D. Payne, autor kultovní knižní série Mládí v hajzlu, přijede v září do České republiky. S projektem scénických čtení Listování představí v rámci Turné v hajzlu svoji novou knihu Neviditelný. Brněnští příznivci budou mít možnost setkat se s autorem 14. září na autogramiádě ve Vaňkovce a 16. září v divadle Reduta, kde se uskuteční čtení jeho nové knihy a následná autogramiáda a beseda. Informaci přineslo nakladatelství Jota.

cd_payne

C. D. Payne doprovodí v České republice projekt Listování, které převedlo na divadelní prkna jeho novou knihou Neviditelný. Lehce absurdní příběh sedmatřicetiletého klasického „losera", Axela Westona, který jednoho dne náhodou vysloví jakousi kouzelnou formuli a stane se neviditelným. Tato nová schopnost je pro něj velmi přínosná, přinejmenším na počátku příběhu. Může si například obstarat peníze menší krádeží v bance, špehovat mladé a krásné ženy v kabinkách luxusních butiků, hojně si přivydělávat jako paparazzi, apod. Ale co s takovou schopností, když přestává být tajemstvím? Brněnští příznivci amerického autora se to dovědí v neděli 16. září od 20.00 v divadle Reduta. Po představení bude následovat beseda a samozřejmě autogramiáda jeho knih, které bude možné na místě koupit.

Všichni příznivci by si také měli v kalendáři označit červeným písmem 14. září, kdy se C. D. Payne od 15.00 zúčastní autogramiády v knihkupectví Knihy Dobrovský ve Vaňkovce. Pokřtí zde svoji knihu Mládí furt v hajzlu, volné pokračování světoznámé série.

A jak se C. D. Payne do České republiky těší? O to se podělil v následujícím minirozhovoru.

První díl Mládí v hajzlu vyšel už v roce 1992. Série je pro mladé lidi něco jako bible a stejně tak silnou nostalgickou vzpomínkou. Čekal jste vlnu úspěchu zrovna z ČR?

Vůbec. Jsem z toho dodneška, tedy už spoustu let, překvapený. Asi jsem přeložený do češtiny prostě vtipnější. Kdo ví, možná vůbec nejvtipnější budu v nějakém domorodém jazyce na Nové Guineji.

Byl už jste někdy v Česku?

Ne, nikdy. Ale neberte si to osobně, moje uskutečněné zahraniční cesty zahrnují jen dva týdny ve Francii a jeden víkend v mexické Tijuaně. Předpokládám, že si tedy ve vaší zemi výrazně rozšířím obzory.

V České republice projekt Listování neuvede vaši už jistě kultovní sérii Mládí v hajzlu, ale nově přeloženou a vydanou knihu Nakladatelství JOTA, Neviditelný. Máte zkušenost s dramatizací vašich děl na jevišti nebo adaptací do filmu?

Jo, fakt se na to těším. Jsem samozřejmě jako autor zvědavý. Jinak ano, Mládí v hajzlu, jakožto moje prvotina, byl několikrát zdramatizován. Hraje se v San Franciscu, Denveru a dalších městech Států.

Na turné po České republice máte poměrně nabitý program. Za deset dnů poznáte dvacet měst a odehrajete s Listováním 26 představení. Co myslíte, že vás čeká?

Doufám, že uvidím nějaká historická města, potkám pár svých pomatených čtenářů, ochutnám co nejvíc úžasných piv a možná způsobím jeden či dva mezinárodní incidenty.

Možná to bude téma na další knížku...

To možná jo, jestli si z turné něco zapamatuju. Každopádně já teď jednu knihu dopsal. Je to deník 58leté ženy v domácnosti, která žije na předměstí Clevelandu v Ohiu.

 

C. D. Payne (*1949, Ohio), americký volnomyšlenkář a spisovatel. Proslavil se především sérií kultovního deníku Mládí v hajzlu (Nakladatelství JOTA). Vystudoval historii evropských zemí na Harvardu, poté se živil jako redaktor, grafik, reklamní textař, fotograf, stavitel vlastního domu aj., měl asi třicet zaměstnání a žádné se mu podle jeho slov nelíbilo. V současné době se věnuje provozu svého nakladatelství Aivia Press, muzeu karavanů a psaní beletrie. Žije v Sonoma County, severně od San Franciska. V Nakladatelství JOTA dále vyšly knihy: Holubí mambo (1999), Americké krásky (2006), Neviditelný (2012).

 

C.D. Payne navštíví s projektem scénického čtení Listování ve dnech 9. až 17. září 20 českých a slovenských měst. Více informací o turné naleznete zde.

foto: C. D. Payne, archiv Nakladatelství Jota


5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516171820
212223252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události