Festival ProArt završí vystoupení izraelského souboru

Brno 25. července 2012 – Letošní ProArt Festival vyvrcholí v sobotu návratem izraelského souboru po dvaceti letech. Tomuto comebacku však budou předcházet ve čtvrtek 26. 7. gala mezinárodních pedagogů od 20 hod v Divadle Bolka Polívky. Mezi pozvanými umělci se objeví tanečníci Isira Makuloluwe ze Srí Lanky, Eran Gisin z Izraele, Sunbee Han z Korei, česká baletní star Barbora Kohoutková, mediálně protřelá „superstar“ Qaša, klavírista Richard Pohl či mezinárodní operní pěvkyně Kateřina Beranová a mnoho dalších.

LiatDrorNirBenGal3

V pátek 27. července nás čekají ve stejném divadle hned dvě představení, nejprve od 17.00 gala studentů mezinárodních workshopů pod vedením svých pedagogů a od 20.00 tzv. studentské searching (hledací) projekty pod vedením Eran Gisina z Izraele a jeho tanečních svěřenců a Barbory Voráčové a jejich hereckých adeptů v disciplíně storytelling, nebo-li vypravěčství. Po pauze se pak domácí Company ProART představí ve zbrusu nové choreografii Isiry Makuloluwe, který tvoří na hudbu brněnského modernisty Miloslava Ištvana.

V sobotu čeká na brněnské taneční publikum vrchol festivalu v podobě izraelského souboru Liat Dror Nir Ben Gal Dance Company, jež představí v české premiéře svou poslední premiéru Up Chi Down Chi. „Před dvaceti lety po pádu železné opony hostoval tento izraelský soubor v Praze a Brně na festivalu Tanec Praha. Nyní se opět vrací do České republiky ve dvou exkluzivních uvedeních nové premiéry. Je to návrat nejen k nám, ale i k pomyslné spolupráci těchto dvou choreografů, jež dlouho tvořili odděleně,“ dodal k večeru umělecký ředitel festivalu Martin Dvořák.

foto: Liat Dror Nir Ben Gal Dance Company, archiv pořadatelů


Související články: