Festival ProArt završí vystoupení izraelského souboru

Brno 25. července 2012 – Letošní ProArt Festival vyvrcholí v sobotu návratem izraelského souboru po dvaceti letech. Tomuto comebacku však budou předcházet ve čtvrtek 26. 7. gala mezinárodních pedagogů od 20 hod v Divadle Bolka Polívky. Mezi pozvanými umělci se objeví tanečníci Isira Makuloluwe ze Srí Lanky, Eran Gisin z Izraele, Sunbee Han z Korei, česká baletní star Barbora Kohoutková, mediálně protřelá „superstar“ Qaša, klavírista Richard Pohl či mezinárodní operní pěvkyně Kateřina Beranová a mnoho dalších.

LiatDrorNirBenGal3

V pátek 27. července nás čekají ve stejném divadle hned dvě představení, nejprve od 17.00 gala studentů mezinárodních workshopů pod vedením svých pedagogů a od 20.00 tzv. studentské searching (hledací) projekty pod vedením Eran Gisina z Izraele a jeho tanečních svěřenců a Barbory Voráčové a jejich hereckých adeptů v disciplíně storytelling, nebo-li vypravěčství. Po pauze se pak domácí Company ProART představí ve zbrusu nové choreografii Isiry Makuloluwe, který tvoří na hudbu brněnského modernisty Miloslava Ištvana.

V sobotu čeká na brněnské taneční publikum vrchol festivalu v podobě izraelského souboru Liat Dror Nir Ben Gal Dance Company, jež představí v české premiéře svou poslední premiéru Up Chi Down Chi. „Před dvaceti lety po pádu železné opony hostoval tento izraelský soubor v Praze a Brně na festivalu Tanec Praha. Nyní se opět vrací do České republiky ve dvou exkluzivních uvedeních nové premiéry. Je to návrat nejen k nám, ale i k pomyslné spolupráci těchto dvou choreografů, jež dlouho tvořili odděleně,“ dodal k večeru umělecký ředitel festivalu Martin Dvořák.

foto: Liat Dror Nir Ben Gal Dance Company, archiv pořadatelů


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události