O víkendu vrcholí Týden výtvarné kultury. Navštivte dílny, dokumenty i diskuse

Brno, 16. března 2012 – Dokážeme pozorně vnímat, co nám sděluje výtvarné umění? Odpovědět se snaží Týden výtvarné kultury, který začal v pondělí 12. března a vrcholí o tomto víkendu. V originálním brněnském kulturním projektu se spojila muzea, galerie, vysoké školy a další instituce, které lidem společně nabízejí výstavy, diskuse, přednášky i další program. Cílem akce je upozornit na výtvarné aktivity v Brně, ale současně i na některé otázky aktuální kulturní politiky města.

tyden_vytvarne_kultury

„Týden výtvarné kultury jako společná akce brněnských institucí je příležitostí pozorněji se soustředit na obrazy, diskutovat o nich nebo aktivně prožít některou z tvůrčích dílen," říká za organizátory akce Radek Horáček z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Akce s podtitulem týden veřejných dialogů s výtvarným uměním se v Brně koná již potřetí. „Nejen v Brně probíhají v posledních měsících dramatické diskuse o principech podpory kulturních institucí a uměleckého života z veřejných prostředků. Z historie máme dostatek poučných příkladů, které potvrzují nenahraditelnou hodnotu a společenský význam umění," dodává Horáček.

Program na sobotu 17. března

  • Dětský výtvarný ateliér – výtvarný program pro rodiny s dětmi ve věku od 4 do 12 let. Wannieck Gallery
  • Cesta za barevným světlem – výtvarný ateliér pro děti. Místodržitelský palác.
  • Záhady duše / Záhada osobnosti – dokumentární cyklus a beseda s hostem Monikou Rychlíkovou. Uměleckoprůmyslové muzeum.
  • Obrazy mysli / mysl v obrazech – lektorský výklad na výstavě. Uměleckoprůmyslové muzem

Program na neděli 18. března

  • Mensa ČR v Obrazech mysli – testování IQ dětí (od 5 let) i dospělých (od 14 let). Uměleckoprůmyslové muzeum.
  • Václav Fořtík / Mensa ČR – Přednáška o významu a funkci Mensy, mezinárodní společenské organizace založené roku 1946 v Oxfordu. Uměleckoprůmyslové muzeum.

Podrobný program zájemci najdou na oficiálních stránkách Týdne výtvarné kultury tvk-brno.cz. Do akce se zapojily Galerie TIC, Moravské zemské muzeum, Wannieck Gallery, Galerie Aula FaVU VUT, Galerie Černá linka Pedagogické fakulty MU, Divadlo Reduta, Muzeum romské kultury, Café Práh, ZUŠ Jaroslava Kvapila a další. Akce se koná s podporou Masarykovy univerzity a Statutárního města Brna. Koordinátorem akce je Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity.

(red), foto: Týden výtvarné kultury, tvk-brno.cz


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události