Brněnské kavárny hostí festival nezávislých divadel

Brno, 13. března 2012 – Festival nezávislých divadelních souborů Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě 2012 vstupuje právě dnes do svého třetího ročníku. Festival nabídne celkem 26 večerů ve 13 kavárnách za účasti 13 divadel a bohatého hudebního doprovodu. Brněnský Lunapark zve na návštěvu všechny, kteří chtějí blíže poznat brněnskou nezávislou divadelní scénu v prostředí jedinečných kaváren, které jsou nedílnou součástí kulturního podhoubí. Festival potrvá od 13. března do konce dubna.

brnensky_lunapark

Také ve třetím ročníku je hlavní prioritou akce seznámit širokou veřejnost s aktuální nezávislou divadelní scénou, a to neotřelým způsobem, který propojuje divadelní svět se světem kavárenským.

Ideový koncept Brněnského Lunaparku vzešel ze spojení myšlenky divadelníka s představou akademika, jmenovitě MgA. Pavla Baďury (Divo4) a Mgr. Viktora Pantůčka (pedagog Masarykovy univerzity Brno). Projekt bude již potřetí připraven a realizován studenty předmětu Řízení kulturního provozu, jenž spadá pod obor Management v kultuře pod Ústavem hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, za podpory školy i za přičinění celé řady dalších spolupracovníků i z mimo-akademického prostředí.

Vstupné na jednotlivá představení, která začínají vždy v 18:00 hod je dobrovolné, více o programu najdou zájemci na oficiálních stránkách Brněnského Lunaparku. Mnohá představení jsou také jazykově bezbariérová a tudíž vhodná také pro zahraniční studenty či návštěvníky Brna.

(red), foto: Brněnský Lunapark s Kulturárium o.s.


5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události