Brněnské kavárny hostí festival nezávislých divadel

Brno, 13. března 2012 – Festival nezávislých divadelních souborů Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě 2012 vstupuje právě dnes do svého třetího ročníku. Festival nabídne celkem 26 večerů ve 13 kavárnách za účasti 13 divadel a bohatého hudebního doprovodu. Brněnský Lunapark zve na návštěvu všechny, kteří chtějí blíže poznat brněnskou nezávislou divadelní scénu v prostředí jedinečných kaváren, které jsou nedílnou součástí kulturního podhoubí. Festival potrvá od 13. března do konce dubna.

brnensky_lunapark

Také ve třetím ročníku je hlavní prioritou akce seznámit širokou veřejnost s aktuální nezávislou divadelní scénou, a to neotřelým způsobem, který propojuje divadelní svět se světem kavárenským.

Ideový koncept Brněnského Lunaparku vzešel ze spojení myšlenky divadelníka s představou akademika, jmenovitě MgA. Pavla Baďury (Divo4) a Mgr. Viktora Pantůčka (pedagog Masarykovy univerzity Brno). Projekt bude již potřetí připraven a realizován studenty předmětu Řízení kulturního provozu, jenž spadá pod obor Management v kultuře pod Ústavem hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, za podpory školy i za přičinění celé řady dalších spolupracovníků i z mimo-akademického prostředí.

Vstupné na jednotlivá představení, která začínají vždy v 18:00 hod je dobrovolné, více o programu najdou zájemci na oficiálních stránkách Brněnského Lunaparku. Mnohá představení jsou také jazykově bezbariérová a tudíž vhodná také pro zahraniční studenty či návštěvníky Brna.

(red), foto: Brněnský Lunapark s Kulturárium o.s.


Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...