Bonjour Brno! Festival francouzské kultury se blíží

Brno, 8. března 2012 (MEDIAFAX) - Promítání filmů, divadelní představení, výstavy, přednášky, ale i turnaj v pétanque, taneční dílny nebo týden gastronomických specialit nabídne lidem v Brně 18. ročník festivalu francouzské kultury Bonjour Brno 2012. Téměř měsíční festivalové dění odstartuje v jihomoravské metropoli 23. března. "Celkem Brno navštíví na dvě stovky frankofonních umělců, herců, muzikantů nebo učitelů francouzštiny ze všech koutů Francie," řekla ve čtvrtek Dita Friáková, jedna z organizátorek tradičního multižánrového festivalu.

bonjour_brno_plakat

V rámci programu se mohu návštěvníci jarního Brna těšit například na výstavu francouzských komiksů nebo výuku francouzštiny pomocí pantomimy. Samozřejmostí bude i ochutnávka francouzských vín, ojedinělou událostí pak nefalšovaná noční bretonská taneční zábava Fest-noz v Uměleckoprůmyslovém muzeu.

"Magnetem pro diváky by mohlo být vystoupení jednoho z největších bretonských zpěváků, vypravěčů a folkloristů Yanna Fanche Kemenera, který se představí v novobarokní aule VUT spolu s violoncellistou Aldo Ripochem," řekla Friáková.

Festival frankofonních reálií nabídne podle pořadatelů návštěvníkům jihomoravské metropole i řadu praktických informací. "Zájemci o studium ve Francii dostanou například konkrétní tipy a nabídky od tamních institucí," dodala Friáková.

Záštitu nad Bonjour Brno převzal předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, který se stal po smrti ombudsmana Otakara Motejla předsedou brněnské Alliance Francaise, která festival pořádá. "Jsem vášnivý fanda francouzské a frankofonní kultury," přiznal Rychetský. „Jsem rád, že se budou moci lidé seznámit s řadou aspektů současného života ve Francii," dodal předseda Ústavního soudu.

Více informací a program festivalu najdete na stránkách bonjourbrno.cz.

Jiří Nováček, foto: bonjourbrno.cz

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...