Bonjour Brno! Festival francouzské kultury se blíží

Brno, 8. března 2012 (MEDIAFAX) - Promítání filmů, divadelní představení, výstavy, přednášky, ale i turnaj v pétanque, taneční dílny nebo týden gastronomických specialit nabídne lidem v Brně 18. ročník festivalu francouzské kultury Bonjour Brno 2012. Téměř měsíční festivalové dění odstartuje v jihomoravské metropoli 23. března. "Celkem Brno navštíví na dvě stovky frankofonních umělců, herců, muzikantů nebo učitelů francouzštiny ze všech koutů Francie," řekla ve čtvrtek Dita Friáková, jedna z organizátorek tradičního multižánrového festivalu.

bonjour_brno_plakat

V rámci programu se mohu návštěvníci jarního Brna těšit například na výstavu francouzských komiksů nebo výuku francouzštiny pomocí pantomimy. Samozřejmostí bude i ochutnávka francouzských vín, ojedinělou událostí pak nefalšovaná noční bretonská taneční zábava Fest-noz v Uměleckoprůmyslovém muzeu.

"Magnetem pro diváky by mohlo být vystoupení jednoho z největších bretonských zpěváků, vypravěčů a folkloristů Yanna Fanche Kemenera, který se představí v novobarokní aule VUT spolu s violoncellistou Aldo Ripochem," řekla Friáková.

Festival frankofonních reálií nabídne podle pořadatelů návštěvníkům jihomoravské metropole i řadu praktických informací. "Zájemci o studium ve Francii dostanou například konkrétní tipy a nabídky od tamních institucí," dodala Friáková.

Záštitu nad Bonjour Brno převzal předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, který se stal po smrti ombudsmana Otakara Motejla předsedou brněnské Alliance Francaise, která festival pořádá. "Jsem vášnivý fanda francouzské a frankofonní kultury," přiznal Rychetský. „Jsem rád, že se budou moci lidé seznámit s řadou aspektů současného života ve Francii," dodal předseda Ústavního soudu.

Více informací a program festivalu najdete na stránkách bonjourbrno.cz.

Jiří Nováček, foto: bonjourbrno.cz

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516171820
212223252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události