JazzFest Brno 2012 zahájil předprodej lístků, hlavní hvězdou bude Pat Metheny

Brno, 24. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Na jedenáctém ročníku mezinárodního festivalu JazzFest Brno se od 11. do 26. dubna 2012 představí mnoho výjimečných zahraničních hostů a také interpreti z domácí špičky. Největší hvězdou bude s odstupem 28. června Pat Metheny, řekl ve čtvrtek výkonný ředitel festivalu Vlastimil Trllo.

jazz01-250

Metheny vystoupí mimo festivalové dny stejně jako letos Bobby McFerrin. "Bobby McFerrin vystoupil před festivalem a Pat Metheny se představí až po něm. U takových hvězd je těžké zařadit je přímo do časového intervalu, který máme v plánu. Jsme naopak rádi, že se nám je podařilo získat," uvedl Trllo s tím, že u obou interpretů je koncert jediným v daném roce, který se v České republice uskuteční.

Oproti posledním třem ročníkům se pořadatelé rozhodli pro změnu formátu festivalu. "Předtím jsme měli koncert za koncertem několik dní, takže si člověk nemohl odpočinout, nebo o některá vystoupení přišel. Pro příští rok jsme naplánovali 11 dvoukoncertů s tím, že si příznivci mohou dopřát oddech," vysvětlil ředitel.

Během festivalu se představí celá řada významných interpretů jazzu nebo sousedících žánrů. 15. dubna vystoupí v Divadle Husa na provázku trumpetista Alex Sipiagin s vlastním kvartetem. O den později se mohou posluchači těšit, že do brněnského Semilassa zavítá jazzový bubeník Brian Blade.

Na stejném místě se 18. dubna představí trio originálního pianisty Vilaye Iyera. Taktéž v Semilassu bude o dva dny později kytarista Jonathan Kreisberg.

Besední dům zažije 23. dubna dvojkoncert pianisty Tigrana Hamasyana a mezinárodního smyčcového kvarteta Radio String Quartet Vienna.

Závěr festivalu obstará 25. dubna saxofonista Donny McCaslin a 26. populární basista Avishai Cohen.

Kromě zahraničních hvězd nabídne festival také tradiční klubové koncerty.

 

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...