Festival v kavárně Trojka chce upozornit na význam svobody

Brno, 1. září (PROTEXT) - Kavárna Trojka na Dominikánské ulici bude hostit první ročník festivalu svobody proti totalitě Moje 20. století. Od září do listopadu se zde představí hudebníci, divadla, umělci i pamětníci dvou totalitních režimů.

Ostnaty-drat

Pro návštěvníky jsou připraveny čtyři na sebe navazující programy, jejichž cílem je prostředkovat zejména mladé generaci naše moderní dějiny a upozornit na význam a hodnotu svobody. Mezi hosty festivalu bude například režisérka Olga Sommerová, spisovatel Ivan „Magor“ Jirous, Dáša Vokatá, evangelický farář Štěpán Hájek, Pavel Fried, Emil Boček nebo Zdeněk Křivka. 

Návštěvníci se mohou těšit na množství hodnotných životních příběhů. Doprovodný program obsáhne jak složku různých hudebních žánrů, tak také složku divadelní (divadlo Líšeň, divadlo Kufr). Součástí festivalu bude i obrazový materiál.

Zahajovací večer proběhne 26. září v kavárně Trojka a bude jím cyklus besed odstartován za přítomnosti Olgy Sommerové a Ivana Martina Jirouse. Pro další informace sledujte internetové stránky http://www.moje20stoleti.cz.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události