Brno navštíví přední divadelní tvůrci z celého světa

Brno, 2. dubna 2011 - Druhý ročník mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno proběhne v termínu 27.května – 4. června a uvede více než sto představení špičkových českých i zahraničních tvůrců. Divadelníci a performeři obsadí na osm dní brněnská divadla, náměstí i ulice a nabídnou ve středoevropském kontextu nevídanou divadelní slavnost, probíhající v duchu Hamletovského motta: ,,Být připraven, toť vše“.

 

Divadlo3

Hlavním tahákem festivalového programu se stanou představení největšího žijícího světového režiséra Petera Brooka, jehož domovská scéna Bouffes du Nord uvede v Brně Magickou flétnu. Festival má být každoročně věnován významné osobnosti světového divadla, a zatímco v případě prvního ročníku patřila pocta Václavu Havlovi, v roce 2011 špičkovému britskému režisérovi a experimentátorovi, Peteru Brookovi.

Hlavním pořadatelem festivalu je Brněnské kulturní centrum a spolupořadateli všechna městem zřizovaná brněnská divadla. Festival zahájí nespoutaná Noc Kejklířů, která v pátek 27. května pohltí Zelný trh i jeho široké okolí.  Následující program v brněnských exteriérech i interiérech bude sledovat témata ,,Shakespeare a diverzita kultur“ a ponese se ve třech klíčových liniích. Ty se zaměří na inovativní inscenace Shakespearových her, kulturní rozmanitost současného světa a také nejlepší produkce domácích – brněnských – scén. Vyvrcholením týdenního setkávání bude pompézní Slavnost masek, díky níž se v pátek 3. června promění náměstí Svobody v divoký karneval. Hned dvou repríz se na scéně Městského divadla Brno dočká Mozartova Magická flétna, kterou se souborem Bouffes du Nord volně nastudoval  – za doprovodu jediného klavíru - Peter Brook.

,,Příjezd Magické flétny do Brna je klíčovou událostí divadelní sezóny nejen v Česku. S ohledem na možnosti francouzského souboru jsme byli nuceni posunout termín festivalu a podařilo se nám tak Brookovu poslední inscenaci přivézt jako jediní ve střední Evropě,“ říká ředitelka festivalu Sylvie Pospíšilová. Především díky účasti prestižního francouzského souboru je očekáván příliv diváků ze zahraničí.

 


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události