Brno navštíví přední divadelní tvůrci z celého světa

Brno, 2. dubna 2011 - Druhý ročník mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno proběhne v termínu 27.května – 4. června a uvede více než sto představení špičkových českých i zahraničních tvůrců. Divadelníci a performeři obsadí na osm dní brněnská divadla, náměstí i ulice a nabídnou ve středoevropském kontextu nevídanou divadelní slavnost, probíhající v duchu Hamletovského motta: ,,Být připraven, toť vše“.

 

Hlavním tahákem festivalového programu se stanou představení největšího žijícího světového režiséra Petera Brooka, jehož domovská scéna Bouffes du Nord uvede v Brně Magickou flétnu. Festival má být každoročně věnován významné osobnosti světového divadla, a zatímco v případě prvního ročníku patřila pocta Václavu Havlovi, v roce 2011 špičkovému britskému režisérovi a experimentátorovi, Peteru Brookovi.

Hlavním pořadatelem festivalu je Brněnské kulturní centrum a spolupořadateli všechna městem zřizovaná brněnská divadla. Festival zahájí nespoutaná Noc Kejklířů, která v pátek 27. května pohltí Zelný trh i jeho široké okolí.  Následující program v brněnských exteriérech i interiérech bude sledovat témata ,,Shakespeare a diverzita kultur“ a ponese se ve třech klíčových liniích. Ty se zaměří na inovativní inscenace Shakespearových her, kulturní rozmanitost současného světa a také nejlepší produkce domácích – brněnských – scén. Vyvrcholením týdenního setkávání bude pompézní Slavnost masek, díky níž se v pátek 3. června promění náměstí Svobody v divoký karneval. Hned dvou repríz se na scéně Městského divadla Brno dočká Mozartova Magická flétna, kterou se souborem Bouffes du Nord volně nastudoval  – za doprovodu jediného klavíru - Peter Brook.

,,Příjezd Magické flétny do Brna je klíčovou událostí divadelní sezóny nejen v Česku. S ohledem na možnosti francouzského souboru jsme byli nuceni posunout termín festivalu a podařilo se nám tak Brookovu poslední inscenaci přivézt jako jediní ve střední Evropě,“ říká ředitelka festivalu Sylvie Pospíšilová. Především díky účasti prestižního francouzského souboru je očekáván příliv diváků ze zahraničí.

 


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Září 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  6
  7  8  910111213
141516181920
212324252627
282930    
Nejbližší akce
08.10. Milena Fucimanová: Hnízda v octu..
09.10. Milena Fucimanová: Hnízda v octu..
15.10. Milena Fucimanová: Hnízda v octu..
22.10. Agadir: Na strunách naděje, Oleg S..
Tiskárna Brno (CCB)
Šalina 300x250